Baro’ya 9 genç avukat dahil oldu

Kocaeli Barosu, avukatlık stajını tamamlayan 9 genci önceki gün düzenlenen yemin töreni ile bünyesine kattı. Öğleden önce 4 genç, öğleden sonra ise 5...

Kocaeli Barosu, avukatlık stajını tamamlayan 9 genci önceki gün düzenlenen yemin töreni ile bünyesine kattı. Öğleden önce 4 genç, öğleden sonra ise 5 genç yemin ederek mesleğe adım atmış oldu. Oldukça duygulu anların yaşandığı törende genç avukatları aileleri de yalnız bırakmadı. Baro’nun avukat sayısı ise bin 322’ye ulaştı.

 

SERTİF GÖKÇE YEMİN ETTİRDİ

Baro binasının konferans salonunda düzenlenen programda Dilşer Baykal, Volkan Güner, Mustafa Gündüz, Hümeyra Nur Yavuz, Halil İbrahim Ordukaya, Ersin Can, Kemal Döner, Yavuz Dama ve Ozan Çataltepe Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe eşliğinde yemin ederek avukatlık ruhsatlarına kavuştu. Törene Baro Başkan Yardımcısı Nuri Almaz, önceki dönem baro başkanları, baro yönetimi, yemin eden avukatların aileleri ve meslektaşları da katılım gösterdi.

 

“AVUKATLIK YAŞAM BİÇİMİDİR” 

Törenin açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, “Arkadaşlarımızın, avukatlık mesleğini demokrasi ve hukuk ilkelerine inanarak yapacaklarından eminim. Günümüzde yetersiz kalan hukuk sistemine rağmen avukatlık mesleğinin toplumun aydınlık ve en önde gelen mesleklerinden biri olduğunu bilerek bu işi yapacaklardır. Avukatlık mesleği sadece bir meslek değil bir yaşam biçimidir. Bu arkadaşlarımızın hukuk için ellerinden geleni yapacaklarına eminim” dedi.

 

“BİR KONU ÜZERİNDE UZMANLAŞIN”

Gökçe son olarak avukatlara ufak bir nasihatte bulunarak, “Her konuya, her davaya ‘Ben yaparım’ diye atlamayın. Sadece tek bir konu üzerinde uzmanlaşın. Eğer tek bir konu üzerinde çalışırsanız başarıyı yakalarsanız” ifadesine yer verdi. Ahmet HAZER

 

DİLŞER BAYKAL

1992 doğumlu olan Dilşer Baykal, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını Talip Kavak’ın yanında yaptı.

 

VOLKAN GÜNER

1993 doğumlu olan Volkan Güner, Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını Şafak Çolak’ın yanında yaptı.

 

MUSTAFA GÜNDÜZ

1992 doğumlu olan Mustafa Gündüz, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını Hakan Özer’in yanında yaptı.

 

HÜMEYRA NUR YAVUZ

1991 doğumlu olan Hümeyra Nur Yavuz, İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını Adnan Duman’ın yanında yaptı.

 

HALİL İBRAHİM ORDUKAYA

1992 doğumlu olan Halil İbrahim Ordukaya, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını Yakup Şakar’ın yanında tamamladı.

 

ERSİN CAN

1991 doğumlu olan Ersin Can, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını  Gönül Üremiş’in yanında yaptı.

 

KEMAL DÖNER

1993 doğumlu olan Kemal Döner, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun. Avukatlık stajını Abdurrahman Kaynak’ın yanında yaptı.

 

YAVUZ DAMA

1992 doğumlu Yavuz Dama, Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.  Avukatlık stajını Fatih Dişçi’nin yanında yaptı.

 

OZAN  ÇATALTEPE

1993 doğumlu olan Ozan Çataltepe, Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Fatih Yaman’ın yanında yaptı.

07 Eylül 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR