Bulut: Belsa’yı AVM yapmaya çalışıyoruz

Belsa Plaza Olağan Kat Malikleri Kurulu Toplantısı’nda İbrahim Bulut ile bazı esnaflar arasında ateşkes ilan edilirken Belsa Yönetim Kurulu Başkanlığı...

BÜYÜT

Belsa Plaza Olağan Kat Malikleri Kurulu Toplantısı’nda İbrahim Bulut ile bazı esnaflar arasında ateşkes ilan edilirken Belsa Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden İbrahim Bulut seçildi. Bulut, “Belsa’yı AVM’ye çevirmeyi hedefliyoruz” dedi

Belsa Plaza Olağan Kat Malikleri Kurulu Toplantısı dün Wes Otel’de gerçekleştirildi. Toplam 634 bağımsız, 252 kat maliki bulunan Belsa Plaza’nın olağan kat malikleri toplantısına 412 kiracı ve kat maliki katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program divan heyetinin belirlenmesiyle devam etti. Divan Başkanlığı’na Hayati Baştan getirilirken katiplik görevini ise Serkan Can, Orhan Diner, Macit Kerez üstlendi. Diğer kurullara göre daha sakin geçen bu kurulda Belsa Yönetim Kurulu Başkanlığı’na tekrardan İbrahim Bulut geldi.

GERGİN BAŞLADI
2012 yılı faaliyet raporu gelir-gider hesaplarının, denetleme raporunun, 2013 yılı işletme projesinin, 2013 tahmini bütçesinin takdimi ve müzakeresinin yapılmasıyla süren toplantıda bazı önergeler de ortamın kızışmasına neden oldu. İbrahim Bulut’un etik kurul oluşturulmasını istediği önerge ve yönetimde bulunan Osman Özer’in belediye ile dava konusu olan aidat borcunun gecikme faizinin iptalini istediği önergeyi sunması tepkilere sebebiyet verdi.

ÖNERGELER KABUL EDİLDİ
Esnaflardan söz alan Mustafa Varol, esnafı düşünmeyen bir yönetim var diyerek, “Benim esnafım Belsa’da inim inim inliyor. Kaç defa oyladık affedilmeyecek. Sen benim nereden temsilcim oluyorsun” dedi. Önergeler oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantının ilerleyen saatlerinde söz alan esnaflardan Ekrem Ayhan, esnaf ile yönetim arasındaki süregelen sinir harbine son verilmesi gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti;

“MECBUREN UZLAŞACAĞIZ”
“Bulut’la 4 senedir çekişiyoruz; ama bunun bir sonu yok. Hep beraber yumuşak bir havaya bürünmeliyiz. Tüm yükü üstlendiğimizden bizle beraber karar alamayan yönetime kızıyor ve onlarla anlaşamıyoruz. Bulut da artık egosunu bırakarak kendisini gözden geçirsin. Bulut isterse bize aidat da ödettirmez. Bulut’un önünü kesmemiz de mümkün değil. Onunla yaşamaya alışacağız. Mecburen uzlaşacağız.” Uzlaşma söylemleri üzerine üyelerden bazıları ‘Üyeler atanmıştır, seçilmiş değil. Neden katlanalım gibi’ ifadelere de yer verdi.

“KAT MALİKLERİNİN YANINDAYIZ”
Ayhan’a cevap veren Bulut da uzlaşımcı ifadelere yer verdi. Bu genel kurul için ‘Yeni Dönem Yeni Belsa’ sloganını düşündüğünü belirterek sözlerine başlayan Bulut, “Bu dönem üçüncü yılımızı dolduruyoruz. Yönetimde olduğumuz sürece sadece Belsa’nın değerini arttırmayı düşündük. Belsa yapılanmasında maalesef yanlış alışkanlıklar ve kurgu var. Sizlerin rakibi değilim. Olumlu ya da olumsuz bir beklentim yok. Esnaflardan hep tepki gördük. Biz emanetin sahibi olarak kat maliklerinin yanındayız” dedi.

“BELSA’YI AVM YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Esnaf düşmanı değilim diyerek ekleme yapan Bulut, “İlk hedefim kat malikleri, kiracılar muhatabımız değil. Amacımız kat malikinin dükkanının değerini artırmak ve esnafın sorunun çözmek. Olaya duygusal bakamayız. Belsa’yı AVM’ye çevirmeyi hedefliyoruz. Yönetsel anlamda da koşulları iyileştirmek gerekiyor. Belsa’yla ilgili ticari ve de siyasi bir beklentimiz yok” diyerek sözlerini tamamladı. Kongre sonunda 2013 yılı tahmini bütçe 1 milyon 800 bin TL olarak açıklandı. Aylık aidat ise 2012 yılında olduğu gibi metre karesi 5 TL olarak devam etti.

BULUT, YENİDEN BAŞKAN
Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İbrahim Bulut, yardımcılığına ise Hüseyin Üzülmez ve Osman Özer tekrar oy çokluğuyla seçildi. Kurulda Hüseyin Üzülmez, il dışında olduğu için yer almadı. Denetleme kuruluna ise Selçuk Çoruh, Kemal Esen ve Burak Öztürk seçildi.

27 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR