3. Atex Sempozyumu başlıyor

01-02-03 Ekim 2015 tarihlerinde Elektrik Mühendisleri Odası’nın ev sahipliğinde Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkez...

BÜYÜT

01-02-03 Ekim 2015 tarihlerinde Elektrik Mühendisleri Odası’nın ev sahipliğinde Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan III. ATEX (Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik) Sempozyumu’nun programı sektör ilgilileriyle paylaşılmaya başlandı.

 

Etkinlik kapsamında düzenlenecek 4 oturum, 2 çağrılı bildiri ve panelde 32 sunum alanında uzman konuşmacılar tarafından katılımcılara aktarılacak.

 

Sempozyum; patlayıcı ortamlardaki idari ve teknik uygulama eksikliklerinin belirlenmesine, çözüm önerileri getirilmesine, mevzuatın uygulanmasında karşılaşılan güçlüklerin tartışılmasına, deneyimlerin paylaşılmasına,  teknik ve bilimsel gelişmelerin geniş kitlelere aktarılmasına, araştırmacıların,  işletmecilerin, firma temsilcilerinin, sivil toplum örgütlerinin ve yönetici çevrelerinin aynı platformda buluşmasına, çalışanların toplumun ve çevrenin güvenliğinin arttırılmasına fayda sağlayacak ve bilgilerin sunulmasına olanak verecek.

 

Sempozyumda; patlayıcı ortamlarla ilgili olarak ulusal ve uluslararası mevzuat uygulamaları, personel eğitimi, iş ve işçi sağlığı güvenliği, kamusal denetim, ürün belgelendirme konuları yer alacak. Sempozyum bu alandaki sektörlerde çalışan, üreticiler, ürün geliştiren, ürün kullanıcıları, denetim sürecinde yer alanlar ile mevzuat yapıcılarını bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

 

Almanya Ulusal Ölçüm Enstitüsü (PTB) Temsilcisi Uwe KLAUSMEYER ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Emekli İş Başmüfettişi Özlem Özkılıç’ın konuk konuşmacı olarak katılacağı, "Sorunlar, Belirsizlikler ve Yakın Gelecek" konulu panelin düzenleneceği, Ürün Belgelendirme, Muayene ve Denetim (2014/34/EU), Proses Güvenliği (SEVESO), Projelendirme - Montaj - Periyodik Bakım - Revizyon - Mali Sorumluluk (Sigorta)  ve Patlayıcı Ortamlar (99/92/EC) üzerine bildiriler sunulacak.

29 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR