Gülen: 13-0’ı biz 12-1 yapacağız

Yerel seçimlere aylar kala partiler yavaş yavaş adaylarını belirlemeye başlıyor. Bu kapsamda MHP İl Teşkilatı, Ankara’da yapılacak olan ve 200 belediy...

BÜYÜT


Yerel seçimlere aylar kala partiler yavaş yavaş adaylarını belirlemeye başlıyor. Bu kapsamda MHP İl Teşkilatı, Ankara’da yapılacak olan ve 200 belediye başkanının belirleneceği kongreye doğru dün yola çıktı.
Düzce’de Türksan Dinlenme Tesislerinde gazetecilerin karşısına geçen Darıca Belediye Başkan Adayı Arif Gülen, kongre hakkındaki yorumlarını dile getirdi. İsminin çok önceden belli olmasının hem avantaj hem de dezavantajları olduğunu ifade eden Gülen, çok büyük bir sorumluluğun altında olduğunu söyledi.

“TATLI YORGUNLUK”
Partinin önemsediği ve başkan adaylarının kesinlik kazanacağı Ankara’daki toplantıya 12 ilçe de davet edildi. Ankara yolculuğundaki bu önemli günde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin aylar öncesinden ismini tescillediği Darıca Belediye Bakan Adayı Arif Gülen de parti otobüsü ve seçmenleriyle oradaydı. İsminin bu kadar erken belirlenmesinin avantaj ve dezavantajlarını ne olduğu sorusuna Gülen, “Adaylığımı aylar öncesinden belli olmasını herkes avantaj olarak görüyor, fakat hakikaten yoruluyoruz. Tabi bu inançla birleştiği zaman tatlı bir yorgunluk oluyor. Bu yorgunluk bizi motive ediyor” dedi.

“SORUMLULUK ÇOK BÜYÜK”
Marmara Bölgesi’nin ilk, Türkiye’nin ikinci Belediye Başkan Adayı olarak ismi belirlenen Darıca Belediye Başkan Adayı Arif Gülen, Darıca’yı almaya kesin gözüyle bakıyor. Gülen, isminin aylar öncesinden telaffuz edilmesinin dezavantaj olduğunu belirtirken bu sorumluluğun çok büyük olduğunu vurguladı. Gülen, “Bu durum inanılmaz büyük sorumluluk. 5,5 aydan beri her hafta seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Her hafta tempomuzu yükseltiyoruz. Günde 4,5 saat uyuyoruz. Şu ana kadar 3 bin 850 evi gezerek 35 bin seçmenle bir araya geldik. Belediye meclis üyeliği adaylık başvuruları devam ediyor. Bir aya kadar bu isimler belirlenecek. Sürekli göz önündesiniz ve dikkatler sizin üzerinizde. Tabi göz önünde olmak bizi sadece popülist yapar” dedi.

“13-0’I BİZ12-1 YAPACAĞIZ”
Darıca’yı kazanacaklarının altını çizen Gülen, diğer partilerin adaylarının belirlenmemiş olmasının kendileri için dezavantaj olduğunu dile getirdi. Diğer partilerin belediye meclis üyelerini açıklamadığı sürece kendilerinin de adaylarını açıklayamadıklarını ifade eden Gülen “Bugün Ankara’da 200 aday Türkiye’ye ilan edilecek. İl Başkanımızın da sürekli dile getirdiği gibi, 13-0’ı biz 12-1 olarak değiştireceğiz. Allah’ın izniyle 165 bin nüfus, 108 bin seçmenli Darıca MHP’nin olacak. 9 ayın sonunda bitecek olan kamuoyu yoklamasını sizlerle paylaşacağız. Böylece değişimi ve gelişimi herkes görecek” diye konuştu.

30 Eylül 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR