KASİAD, Vali Topaca’yı ağırladı

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) 4.’sünü düzenlediği “KASİAD Ailesine Hoş Geldiniz” programında Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı a...

BÜYÜT

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) 4.’sünü düzenlediği “KASİAD Ailesine Hoş Geldiniz” programında Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı ağırladı. Vali Ercan Topaca yeni üyelere plaketlerini takdim etti.

Gerçekleşen faaliyetler, organizasyonlar, etkinlikler, kurduğu ticari ilişkiler sayesinde hızla üye sayısını arttıran KASİAD, 4.’sünü düzenlediği “KASİAD Ailesine Hoş Geldiniz” programını Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile gerçekleştirdi. Yoğun ilgi gösterilen toplantıya yeni ve eski üyelerden birçok isim katıldı. Programda konuşan KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yavuz, gerçekleştirilen faaliyetlerden dolayı üye sayılarının arttığı ve bu bağlamda gün geçtikçe bağlı oldukları federasyon MARİFED ve konfederasyonları TUSKON’un güçlerine güç kattıklarını dile getirdi.

“TİCARİ İLİŞKİLERDE DERNEKLER ÖNEMLİ”
Vali Ercan Topaca konuşmasında Türkiye’nin iş hacminin çok büyüdüğünün ve gün geçtikçe de daha da fazla büyüyeceğini söyledi. Bu durumun ülkenin dışa yönelik imajından kaynaklı olduğunu dile getiren Topaca, Türkiye’nin imajının eskiye göre çok olumlu bir şekilde değiştiğini ve bu olumlu havanın iş hayatına yansıdığını söyledi. Vali Topaca konuşmasına şu şekilde devam etti “ Türkiye’nin özellikle yurt dışında sergilediği bu olumlu tablo ister istemez yabancı yatırımcıların ilgisini ülkemize çekmiştir. Bu sayede gerçekleştirilen ticari gelişmeler çok önem arz etmektedir. Bu ticari ilişkileri de KASİAD ve benzeri derneklerimiz ve kuruluşlarımız girdikleri ticari ilişkilerle sonuca gitmektedir. Bu yüzdendir ki TUSKON ve KASİAD gibi kuruluşlar ticari ilişkilerde önemli aktif rol oynamaktadır”

YENİ ÜYELER MUTLU
Konuşmasının sonunda Vali Topaca, KASİAD ailesine yeni katılan üyelere tek tek plaketlerini vererek kendilerini tebrik etti. KASİAD Genel Sekreteri Yusuf Arabacı ise yaptığı konuşmada nisan ayında da “KASİAD Ailesine Hoş Geldiniz” programının düzenleneceği ve yeni üyelere plaket verileceğini açıkladı. Arabacı haziran ayında da Nijerya’dan yaklaşık 30 iş adamlarından oluşan heyetin ticari ilişkiler için Kocaeli’ye geleceğini söyledi. Programın sonunda KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yavuz, Vali Ercan Topaca’ya hediyelerini takdim ettiler.

13 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR