Körfez Belediyesi’nden ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ne katkı

Uzun zamandır çalışmalarını devam eden e-dershane hizmeti Körfez’de başladı. Kocaeli’de bir ilk olan e- dershane, konu anlatımları ve deneme sınavlar...

BÜYÜT

Uzun zamandır çalışmalarını devam eden e-dershane hizmeti Körfez’de başladı. Kocaeli’de bir ilk olan e- dershane, konu anlatımları ve deneme sınavlarının da bulunduğu sisteme giriş yapan öğrenciler, evlerinde, günün her saatinde dershane hizmetini internet üzerinden alabilecekler.

 

Kocaeli’de Bir İlk

Gerçekleştirilen hizmet kısa bir süre içerisinde Kocaeli genelinde büyük bir ses getirdi. Sunulan hizmetten öğrenciler, öğretmenler ve aileler bir hayli memnun. Çocuklarının hayatlarına bir artı olduğunu söyleyen General Edip Bay oğlu İlköğretim Okulu öğretmenleri Başkan Baran’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Kocaeli’de bir ilk olma özelliği ile diğer ilçelere örnek olan bu proje kısa süre içerisinde meyvelerini vermeye başlıyor. Bu hizmeti Körfez’e kazandırarak ‘Eğitimde Fırsat Eşitliğini’ Körfez’e kazandıran Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’a Körfezli öğretmenler teşekkür ederek Başkan Baran’ı makamında ziyaret etti.

 

Şifrelerin Dağıtımı Devam Ediyor

Körfez Belediyesinin yeni hizmeti geçtiğimiz günlerde Körfez Belediyesi ekiplerince hem basına hemde Körfez’de görev yapan öğretmenlere anlatılmıştı. Çalışmalarına ara vermeden kısa bir süre içerisinde şifre dağıtımlarını Belediye Başkanı İsmail Baran nezaretinde uygulamalı olarak gerçekleştiriyor.

 

Öğrenciler Derslerin Tekrarını ‘e-dershane’ ile Yapabilecek

Ziyarete gelen öğretmenlerin projenin öğrenciler için ne kadar yararlı olduğunu dile getirdiler. Öğrencilerin ödevleri ve derleri tekrar konusunda çok büyük bir kolaylık olduğunu söyleyen öğretmenler, “Bu hizmeti bizlerle buluşturan, ayağımıza kadar getiren başta Belediye Başkanımız olmak üzere belediye personeline ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ediyoruz. Bu hizmetten yalnız öğrencilerimiz değil bizlerde yararlanıyoruz. Hakikaten bizler için hem çok büyük bir kolaylık hemde çok yararlı bir proje” ifadelerini dile getirdiler.

 

Eğitimde fırsat eşitliliği savunan Belediye Başkanı İsmail Baran, her çocuğumuzun aynı ve kaliteli hizmeti alması gerektiğini vurguladı.

 

Eğitimde Fırsat Eşitliğini Ortaya Koyuyoruz

Eğitimde fırsat eşitliğini her zaman savunduğunu söyleyen Başkan Baran, “Günümüz eğitim sisteminin öğrencileri okul eğitimine ek olarak bir dershane eğitimine girmesini zorunlu kıldığına dikkat çekerek, velilerin çocuklarının diğer öğrencilerle eşit şansı yakalayabilmesi için ek maddi külfete katlanmak zorunda kaldıklarını ifade etti, Başkan Baran ayrıca ailelerin çocuklarını okutmak için birçok zorluk çektiğini de sorgulayarak “Yılda yüklü bir miktar dershane ücretini vatandaşlarımızın ne zorluklarla verdiklerini sorgulamak gerekir. Eğitimde fırsat eşitliğini ortaya koyan bu projemizle birlikte ilçemizde eğitim noktasında yeni bir dönem başlattık” dedi.

 

Ziyaret General Edip Bay Oğlu İlköğretim Okulu öğretmenlerinin Başkan Baran’a yapılan hizmet adına plaket takdim ederek teşekkür ettiler. Daha sonra ziyaret toplu resim çekiliminin ardından son buldu.

20 Kasım 2014 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR