Gölcük’te bayram eylemi

        Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi üyeleri Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'na girerek kışla içindeki Türk bayrağının indirilmesini Gölcük A...

 

 

 

 

Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi üyeleri Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'na girerek kışla içindeki Türk bayrağının indirilmesini Gölcük Anıt Park'ta yapılan eylemle protesto etti. Yaklaşık 800 kişinin katıldığı eyleme katılanlar sloganlar eşliğinde Anıt Park'a yürüdü.

 

HUZURUMUZU BOZAMAZLAR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan eylemde açıklamayı Türk Harb-İş Kocaeli Şube Başkanı Turan Yıldız yaptı. Açıklamasında ülkenin huzurunun bozulmaya çalışıldığını dile getiren Yıldız, “Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Bunun için millet bilincimizin kaybolmaması lazım. Birliğimiz, bütünlüğümüz ve vatan sevgimizi hainlere haykırmak için alanlardayız” dedi.

 

HAİNLER BİLSİNLER Kİ…

Bayrağa uzanan elleri kıracaklarını söyleyen Yıldız, şöyle devam etti: “Bayrak devlettir, millettir, vatandır, hürriyettir, istiklaldir ve tarihtir. Bu vatan toprakları birçok hain gördük. Son olarak Türk bayrağının indirilmesi alçakça ve haince oynanan oyunlara alet olmaktır. Türk milletinin DNA'sı sağlamdır. Destanlar yazan bir neslin torunlarıdır” dedi.

 

SİYASİ KAVGAYI BIRAKIN

Siyasilere de çağrıda bulunan Yıldız, “İktidar ve muhalefete sesleniyoruz. Günah keçisi aramayı bırakın ve bir şeyler yapın. Bizler; çözülmek değil çözüm istiyoruz. Tek vatan, tek bayrak istiyoruz. Milletin sabrı ile oynamasınlar. Bunu yapanın yanına kar kalmasın. Sorumlulardan hesap sorulsun” dedi.

 

BOŞ LAFA KARNIMIZ TOK

Olayların zamanının manidar olduğunu da belirten Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı: “Sürece zarar verilmesin lafları artık karın doyurmuyor. Radikal adımlar atılmalı, bu saygısızlara dur denilmelidir. Çözüm süreci diye bunlar şımartıldı. Aklıselim bir şekilde birilerinin bölgesel güç olma hayalini engellemeliyiz.”

 

11 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR