Demiryollarının entegrasyonu görüşüldü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ı Sekapark’ta misafir etti. Kocaeli Valisi Ercan Topaca’...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ı Sekapark’ta misafir etti. Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın da katılımıyla gerçekleşen yemekli toplantıda Kocaeli’nden geçen demiryolu hattının kullanılması ve Hızlı Tren ile Marmaray’a entegrasyonu görüşüldü.

TCDD GENEL MÜDÜRÜ KARAMAN GELDİ
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, Başkan Karaosmanoğlu’nun davetlisi olarak ilimize geldi. Başkan Karaosmanoğlu, Genel Müdür Karaman’ı Sekapark’ta misafir ederken, yemekli olarak düzenlenen toplantıya Vali Topaca’nın yanı sıra Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Genel Koordinatör Adnan Bilgiç, Ulaşım Daire Başkanı Abdulmuttalip Demirel ve TCDD’nin bürokratları katıldı.

HIZLI TREN VE MARMARAY
Sekapark’a olan hayranlığını dile getiren Genel Müdür Karaman, kendisini böyle güzel bir atmosferde ağırlamasından dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Toplantıda Kocaeli’nden geçen demiryolu hattının kullanılması, çalışmaları devam eden Hızlı Tren ile Marmaray’a entegrasyonu ele alındı. Genel Müdür Karaman, öncelikli olarak yolcu projeksiyonunun ortaya konulması için çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

ORTAK ÇALIŞMA GRUBU KURULACAK
Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın, Kocaeli Ulaşım Master Planı çerçevesinde bu çalışmayı da hayata geçirebileceklerini dile getirdi. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda demiryolu hattının kullanımı, Hızlı Tren ve Marmaray ile entegrasyonuyla ilgili olarak Demir Yolları ve Büyükşehir’den yöneticilerin yer alacağı bir ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırıldı.

21 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR