Başiskele Belediyesi’nde, iş kazaları ve ilkyardım eğitimi

Başiskele Belediyesi, işçi sağlığı ve iş güvenliği kapsamında personel eğitimlerine devam ediyor. Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Acıb...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi, işçi sağlığı ve iş güvenliği kapsamında personel eğitimlerine devam ediyor. Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Acıbadem Hastanesi işbirliğiyle gerçekleşen “İş Kazalarında İlkyardım Eğitimi” isimli programda, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Zafer Çoban belediye çalışanlarına yönelik ilkyardım ve pratik bilgiler konusunda bilgiler verdi.

ZARAR VERME
Teknik birimlerin işçilerine yönelik verilen eğitimde Uzman Dr. Zafer Çoban kesikler, kırıklar, hasta taşıma teknikleri hakkında bilgiler aktardı. Sağlık İşleri Müdürü Dr. Hilal Kuzucu Malçok işçi sağlığını, toplum sağlığının önemli bir parçası olarak gördüklerini, bu konuda bilinçlendirme eğitimlerini önemsediklerini söyledi. Malçok, ilkyardımın temel ilkesinin “önce zarar vermemek” olduğunu, bunun da ancak bilinçli yaklaşımlarla sağlanabileceğini ifade etti.

ÇİÇEK VERDİ
Başiskele Belediyesi eğitimlerini tamamlayan personelini sertifikalandırdı. Bundan sonra eğitimler uygulama ağırlıklı devam edecek. Yaklaşık bir saat süren konferansın sonunda slayt eşliğinde yaptığı sunumda ayrıntılı bilgiler aktaran Dr. Zafer Çoban’a, Malçok yoğun programı nedeniyle konferansa katılamayan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz adına, teşekkür ederek bir de çiçek takdim etti.

16 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR