BİSİKLET DAĞITIMLARINDA SONA GELİNDİ

İzmit Belediyesi’nin çocukları aktif bir yaşama teşvik etmek ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı 'Bisikletsiz çocuk kalmasın'...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin çocukları aktif bir yaşama teşvik etmek ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı 'Bisikletsiz çocuk kalmasın' kampanyasında son dağıtımlar yapılıyor. Kampanya kapsamında bugüne kadar 4500 bisiklet ilköğretim beşinci sınıf öğrencisine dağıtıldı. Kalan 1000 bisikletin dağıtımı 5 Haziran’a kadar tamamlanacak.

Belediye yetkileri tarafından titizlikle dağıtımı yapılan bisikletler son olarak Yeni Mahalle İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Gültepe İlköğretim Okulu ve 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda öğrencilere teslim edildi. Bisiklet teslim törenlerine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Üzülmez, Mehmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Hasanoğlu, Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın ile Okul Müdürü Cemal Aygüzel ve öğrenciler katıldı.

4500 BİSİKLET DAĞITILDI

Son dağıtımda Yeni Mahalle İlköğretim Okulu'nda 76, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’nda 23, Gültepe İlköğretim Okulu’nda 25, 75. Yıl İlköğretim Okulu’nda 33 öğrenciye bisikletlerini teslim eden İzmit Belediyesi bugüne kadar toplam 4500 bisikletin dağıtımını tamamladı.

SON DAĞITIM 5 HAZİRAN’DA

Özel okul ve devlet okulu ayrımı yapılmaksızın ilçe sınırları içerisindeki tüm okulların 5. Sınıf öğrencilerine bisiklet dağıtan belediye son dağıtımı 5 Haziran Salı günü Perşembe Pazarı alanında yapacağı dağıtım ile tamamlayacak. İzmit Belediyesi proje tamamlandığında 65 okulda 5 bin 500 öğrenciye bisiklet dağıtmış olacak.

PROJE ÖNÜMÜZDEKİ YILDA DEVAM EDECEK

Çocuk odaklı çalışmalara çok önem verdiklerini ifade eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan 3 yıldır İzmit'i bisiklet kenti yapmak için çalıştıklarını bu projeyle de genel itibariyle daha yaşanabilir ve çevreci bir kent ve daha sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Dağıtılan bisikletler ile uzun vadede kent içi toplu ulaşımda şehir içi trafik gürültüsü ve kargaşanın azaltılması, bisiklet kullanımı ile fiziksel aktivitenin arttırılarak daha sağlıklı insanlar ve yaşam koşulların oluşmasını hedefledikleri ifade eden Başkan Doğan “projeyi önümüzdeki yıl da sürdüreceğiz” dedi.

04 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR