Rektör Görgün: 8 tane kampüs yolda

Özel açıklamalarda bulunan Görgün, “Gebze adına çok özel kazanımlarda bulunacağız. Esnaflara yönelik de bir eğitim çalışmamız olacak” dedi.   Kocael...

Özel açıklamalarda bulunan Görgün, “Gebze adına çok özel kazanımlarda bulunacağız. Esnaflara yönelik de bir eğitim çalışmamız olacak” dedi.

 

Kocaeli İnşaatçılar, Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği (KİMEDER) Gebze’nin çiçeği burnunda Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. KİMEDER Genel Başkan’ı Zeki Gedikoğlu, İnşaattan Sorumlu Başkan Kaşif Şahinkesen, Emlaktan Sorumlu Başkan Mehmet Doğanöz, Gölcük Şube Başkanı Osman Kalkan, Eski Kadastro Müdürü Mehmet Sürücüoğlu, Balkan Ülkeleri Genel Koordinatörü Ayşe Güventürk ve Çayırova Şube Başkanı Deniz Kolo’dan oluşan KİMEDER heyetiyle samimi bir sohbet geçiren Rektör Görgün karşılıklı görüş alışverişi yaparak bölgeye daha faydalı olunabilecek projeler kapsamında ortak çalışma yapılabileceğini bildirdiler.

 

HEDEF 10 BİN ÖĞRENCİ

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Üniversitemiz adına 8 tane kampüs açılacak. Şu anda lisanslı olarak 3 tane faaliyet görüyor. Diğer fakültelerimizde hızlı faaliyete girecek. Bu süre kapsamında bünyemizde 10 bin öğrenciye hizmet vereceğimizin planlarını yaptık. Bu gelişme süreci içerisinde bölgemizdeki bütün yerel yönetimler, STK’lar ve çalışma birimleriyle görüş alışverişinde bulunduk. En kısa zamanda örnek bir üniversite konumu oluşturacağız” dedi.

 

GEBZE ESNAF ÜNİVERSİTESİ

KİMEDER yönetimiyle karşılıklı görüş alışverişinin ardından esnaflara yönelik de çalışmalarının olduğu belirten Görgün, “Türkiye’de ilk defa bulunduğu ilçenin adını taşıyan bir üniversite olduk. Çünkü Gebze ismini çok önemsiyorlar. Gebze’nin yeri apayrı. Bu konuda biz de Gebze’nin üniversiteye karşı duyarlılığını hassasiyetini korumak ve arttırmak amacıyla halk tabiriyle ‘Esnaf Üniversitesi’ kuracağız. Esnafımıza yönelik eğitimler vererek daha bilinçli ve duyarlı bir algı oluşturacağız. Bu konudaki çalışmalarımız önümüzdeki günlerde artacak” dedi.

 

GEBZE’YE YABANCI DEĞİLİM

KİMEDER yönetiminin yaklaşımının kendisini çok memnun ettiğini belirten Görgün, “Gebze bölgesi daha güzel kazanımları da hak ediyor. Gebze’yi daha önceden biliyorum. Daha önceden GYTE adı altında 2 yıl ders vermeye gelmiştim. Yapacaklarımızı ve sorumluluğumuzu biliyoruz. Bu konuda el birliğiyle gayret göstereceğiz” dedi.

 

GEDİKOĞLU: HER TÜRLÜ HİZMETE HAZIRIZ

KİMEDER Başkanı Zeki Gedikoğlu yeni görevinde Prof. Dr. Haluk Görgün’ü tebrik etti ve ekledi: “Gebze 46 vilayetten daha büyük potansiyeli olan bir bölge. Hepimiz burada Gebze’nin gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sizlerin de bu konuda her zaman yanınızda olmaktan gurur duyarız. Gebze Yüksek Teknolojinin yerleşkesi için o dönemde imar komisyon başkanı olmam hasebiyle üniversite yerinin imara tahsisi hususunda yardımcı olmuştuk. Ayrıca daha önce yüksek teknoloji üniversitesi ile birlikte deprem konularını ele alıp bu konuda konferanslar verdiğimizi ifade ettik. Bu süreçten sonrada üniversite ile ilgili birlikte çalışmalarımız devam edecektir”

Ziyaret Görgün ile hatıra fotoğrafı çekilip sona erdi.

11 Ocak 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR