Kocaeli’nin Eğitim Üssü Doğa Koleji olacak

Türkiye’nin lider eğitim kurumu Doğa Koleji, Doğa Türkiye açılımını Kocaeli’ye taşıyor. Kocaeli Doğa Koleji, Doğa Koleji ayrıcalıklarını Kocaelililerl...

BÜYÜT

Türkiye’nin lider eğitim kurumu Doğa Koleji, Doğa Türkiye açılımını Kocaeli’ye taşıyor. Kocaeli Doğa Koleji, Doğa Koleji ayrıcalıklarını Kocaelililerle buluşturmak için 2010-2011 eğitim yılına hazır.

Doğa Koleji 2010 yılında başlattığı Doğa Türkiye açılımına 2011 yılında da devam ediyor. İstanbul ve Türkiye’de yeni açılacak 10 kampüsüyle 2011-2012 eğitim yılına başlayacak olan kurum, Kocaeli Doğa Koleji’yle Kocaeli’de eğitime yeni bir soluk getirecek.

KOCAELİ DOĞA KOLEJİ
Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmayan farklılıkta ve ayrıcalıkta kişiselleştirilmiş bir eğitim modeli olan “Doğa Konseptli Eğitim” modeli temelinde öğrencilerine her türlü fiziksel altyapıyı ve teknolojiyi sunan, öğrencilerinin sosyal, sportif, kültürel ve psikolojik olarak doğru gelişimine katkı sağlayacak olan Kocaeli Doğa Koleji, Doğa bayrağını Kocaeli de dalgalandıracak.

MODERN VE AYRICALIKLI EĞİTİM
Anaokulu, ilköğretim ve lise gruplarında eğitim verecek Kocaeli Doğa Koleji modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Geniş sosyal alanlarıyla öğrencileri dört duvar arasında hapsolmaktan kurtaracak olan okul, açık-kapalı spor tesisleri, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, akıllı tahta sistemleriyle donatılan sınıflarıyla bir eğitim kurumundan fazlasını öğrencilerine sunuyor.

YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENME MODELİ
Doğa Koleji’nin yakaladığı bu başarının en önemli yapıtaşı başka hiçbir eğitim kurumunda uygulanmayan ve Doğa Koleji’nin öncülüğünü yaptığı Doğa Konseptli Eğitim Modeli oldu. Doğa konseptli eğitim, doğanın ve doğa sevgisinin eğitimin her parçasına katıldığı, eğitimin dört duvara takılmayıp her yerin eğitim alanı, her anın da eğitim zamanı olduğu bir yaklaşımı benimsiyor. Doğayı temel alarak geliştirilen eğitim konseptiyle, klasik kalıpları yıkarak eğitimde “yaparak ve yaşayarak öğrenme” anlayışını sistemleştiren, başarıyı “eğitim hayattır” cümlesiyle tanımlayan Doğa Koleji öğrencilerini sadece akademik anlamda değil her alanda donatıyor ve hayata hazırlıyor. Anaokulu ve ilköğretim gruplarında uygulanan Doğa Konseptli Eğitim Modeli, lise eğitiminde t-MBA Eğitim Modeli’ne dönüşüyor. Bu model de bireyi merkez alarak birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, sorumluluklarını bilen ve yerine getiren gençler yetiştirmeyi hedefliyor.

20 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR