Uykudan az önce tiyatro

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Zümrüdü Anka çocuk oyunuyla bir ilke imza attı. Oyunun prömiyerini “uykudan az önce tiyatro”içeriğiyl...

BÜYÜT


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Zümrüdü Anka çocuk oyunuyla bir ilke imza attı. Oyunun prömiyerini “uykudan az önce tiyatro”içeriğiyle çocuklar anne ve babalarıyla akşam saatinde izleme keyfini yaşadı.

Kim demiş küçükler de büyükler gibi tiyatro keyfini akşam saatinde yaşamaz diye.. Büyükşehir, bu kez çocukların sesine kulak verdi. Şehir Tiyatroları’nın yeni sezon oyununda bir ilki gerçekleştirdi. Zümrüdü Anka isimli çocuk oyunu prömiyerinde çocuklar anne ve babalarıyla akşam saatinde keyifli bir tiyatro şölenine katıldı. Oyunu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Ersin Yazıcı ve genel sekreter yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın da çocuklarıyla birlikte izledi.

GÖRSEL ŞÖLEN GİBİ
Büyükşehir Belediyesi Şehir tiyatroları sanatçılarından Zeliha Çetinkaya’nın yazıp yönettiği Zümrüdü Anka çocuk oyunu, çocukları kendi dünyasında, anne babaları da çocukluklarına doğru keyifli bir yolculuğa çıkardı. Oyun; masklar, başlıklar, kanatlar ve dev bir Zümrüdü Anka figürü ile tam bir görsel şölen havasındaydı.


HOŞUNUZA GİTTİYSE BİZ VARIZ
Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik de “Bir hafta içi saat 20.00’de anne babaları yaptıkları en önemli işlerinden çocukları da bilgisayarlarının başından kaldırıp uykudan hemen önce tiyatroyla buluşturalım dedik. Eğer hoşunuza gittiyse biz varız”şeklinde konuştu.

BÜYÜK KADRO
Şiirsel akışın yanı sıra, farklı coğrafyalardan müzik ve dansları da içeren kurgusuyla büyük ilgi gören oyunda; Seda Güven Şahin, Çağrı Mengüç, Seçil Mutlu, Tekin Ezgütekin, Levent Muratoğlu, Senem Akman ve Serhat Güzel rol alıyor.

05 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR