Sahilleri parselleyen fuhuş çetesi adliyeye sevk edildi

Ahlak Büro Ekipleri tarafından yaklaşık 1 senelik takibin ardından İzmit, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde bulunan bazı otellerde yapılan fuhuş operas...

BÜYÜT

Ahlak Büro Ekipleri tarafından yaklaşık 1 senelik takibin ardından İzmit, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde bulunan bazı otellerde yapılan fuhuş operasyonunda aralarında geçtiğimiz dönemde Gölcük’te üst düzey asker ve paşalara fuhuş yoluyla şantaj yaptıkları iddia edilen şahısların da bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 14'ü adliyeye sevk edildi.İlginç çalışma yöntemleri
İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Bürosu Ekipleri tarafından yaklaşık 1 senelik takibin ardından geçtiğimiz Cuma günü düğmeye basıldı. İzmit, Gölcük ve Karamürsel’de bulunan bazı otellere yapılan eş zamanlı baskınlarda fuhuş yaptığı öne sürülen 5 yabancı uyruklu hayat kadını ile fuhuşa aracılık ve yer temin etikleri öne sürülen 24 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre İzmit, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde genellikle gelir düzeyi yüksek kesimlere hitap eden iki ayrı fuhuş çetesinin ilginç çalışma yöntemleri olduğu öğrenildi.

Gelir düzeyi yüksek müşteriler
İddialara göre ilk grup, İzmit ve Gölcük ilçelerinde faaliyet gösteriyordu. İddialara göre birinci grubun liderliğini “Apo” lakaplı Alparslan K. (36) ile kardeşi Nazım K. (33) isimli şahıslar yapıyordu. İkinci grup ise Karamürsel ilçesi ve Yalova ilinde bulunan otellerde çalışmalarına devam ediyordu. İkinci grubun liderliğini ise daha önce jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyon kapsamına gözaltına alınan ve halen tutuklu bulunan “Can” lakaplı Mustafa Düştegör (44) isimli şahıs yapıyordu. Genellikle fuhuşta kullanılacak otellerin tespitini yapan liderler, müşterilerini özenle seçiyor ve referansı olmayan şahıslarla iş yapmıyorlardı.

Kadınlara “Araba” diyorlar
Her iki çetenin müşterileri arasında iş adamları, doktorlar, mühendisler, şirket yöneticileri, spor camiasından tanıdık isimler ile gelir düzeyi çok yüksek kişiler bulunuyor. Çetelerin zanlıları müşterilerini memnun etmek için sürekli olarak yabancı ülkelerden hayat kadınları getirdikleri öne sürüldü. Çete üyelerinin sık sık telefonlarını değiştirdikleri ve yeni numaralarıyla müşterilerine mesaj çektikleri öğrenilirken yeni kadınlar getirdiklerinde yeniledikleri telefon numaralı telefonlarından müşterilerine “Yeni arabalar geldi, bir gelin bakın” mesajları attığı kaydedildi. Çetelerin müşterilerine 2 saatliğine gönderdikleri hayat kadınları için 400 TL ile 2 bin TL arasında fiyat istedikleri de iddia edildi.

Bir yıl sonra düğmeye basıldı
Bir yıl boyunca takip edilen çete elemanlarına Cuma günü sabah saatlerinde Ahlak bürosu ekipleri baskın düzenledi. Yapılan baskında evlerde bulunan Kırgızistan uyruklu hayat kadınları Roza Khakimova (21), Zarina Koueva (24), Kumari Duishembieva (26) ile Moldovya uyruklu kadınlar Natalie Melitli (26), Zhadyra Chinualova (35) ile birlikte Alparslan K., Nazım K., Osman B., Nihat D., Mehmet A.A., Soner K., Ersel B. ile birlikte otellerde görevli Yılmaz K., Bestami A., Müslüm G., Şefik A., Rıdvan S., Aydın B. Ve Fırat P. başta olmak üzere toplam 24 erkek gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda ise 2 adet tabanca, çok sayıda mermi ve porno film ele geçirildiği öğrenildi.

Casusluk operasyonundaki isimler
İfadeleri alınan 5 hayat kadını ifadelerinin ardından sınır dışı edilirken, 14 erkek ise 3 gün boyunca Asayiş Şubesi’nde ifadeleri alındı. Zanlılardan Alparslan K., Nazım K., Osman B., Nihat D., Mehmet Ayhan A., Mustafa D., Ahmet A., Soner K. ve Ersel B.'nin geçtiğimiz yıl Gölcük Donanma Komutanlığı’nda gerçekleştirilen fuhuş, şantaj ve casusluk operasyonunda gözaltına alındıkları ardından serbest bırakıldıkları iddia edildi. Öte yandan çeteyle ortak çalıştıkları iddia edilen ve otel müşterisi kadınları otel kayıtlarına girmediği öğrenilen otel çalışanlarının, yaptığı her işten 100 liralık komisyon aldıkları öne sürüldü.

Otel sahipleri ifadeye çağrıldı
Çetenin ayrıca bayan müşterilerine de hayat kadınları gönderdikleri ve eş cinsel ilişki için de hayat kadınları temin ettikleri belirtildi. Çetelerin toplam 5 otel ile anlaşmalı oldukları, operasyon kapsamında bu otellerin sahiplerinin de ifadelerinin alındığı ancak bu otel sahiplerinin suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. 3 gündür ifadeleri alınan 14 zanlı örgütlü olarak fuhuş yaptırmak, fuhşa yer temin etmek ve arıcılık etmek ile fuhuştan menfaat sağlamak suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

28 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR