“AKP yoksulluğu yönetmek istiyor, yok etmek değil”

CHP Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş, “AKP yoksulluğu yönetmek istiyor, yok etmek değil. Çünkü biliyor ki yoksul olmayan insan, hür düşünebilir. Hür düş...

BÜYÜT

CHP Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş, “AKP yoksulluğu yönetmek istiyor, yok etmek değil. Çünkü biliyor ki yoksul olmayan insan, hür düşünebilir. Hür düşünen insan da ortalıkta bir şeyler döndüğünde cevap verebilir” dedi.

EN AZ 4 VEKİL ÇIKARIRIZ
CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ömer Kurtaş, Merkez Bankası’nın karşısında bulunan ve açılışı yarın gerçekleştirilecek olan seçim bürosunda basın mensuplarını ağırladı. CHP’ye müthiş bir ilginin olduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Kurtaş, “Ben olaylara biraz da matematiksel olarak bakıyorum. Eğer bizim partimiz 2009 yerel seçimlerinden daha iyi ise, 4 milletvekili çıkarabiliriz. Zaten olduğumuz yerde dursak, 3 milletvekili çıkarırız. MHP’nin 2 milletvekili çıkarabilmesi için oylarını 2’ye katlaması lazım. Olur mu? Olur. Burası Türkiye. Seçimlerden sonra yeni anayasa yapılacak, MHP, mecliste olmalı” dedi.

FİKRİ IŞIK, SEVİNSİN
Bu seçimlerde öğrenciler çok önemli diyen Kurtaş, “Yeni oy verecek öğrenciler seçimleri çok etkileyecek. Ayazma’da 70 – 80 evin kapısını tek tek çaldım. Yarısından fazlası öğrenci evi. Öğrencilerin büyük çoğunluğu memleketinde oy kullanacak, ancak eğilimleri CHP’den yana. Zaten öyle de olmalı. Öğrencilerle ilgili önermesi olan tek parti CHP. Ben kendi adıma kavgacı biri değilim. Polemiklere girmek istemem. Ancak bazen ufak sataşmalar olduğunda cevap vermek zorunda kalıyoruz. Mesela AKP’li Fikri Işık CHP’liler çalışmıyor demiş. Sanki üzülüyor gibi, çalışmıyorlar diyor. Çalışmıyorsak gitsin, sevinsin dursun” açıklamasında bulundu.

YOKSULLUĞU YÖNETİYORLAR
Kurtaş, “ AKP’nin yandaş medyası var. Bizim yaptıklarımız 10 iken, 1 gösteriliyor, onların yaptıkları 1 iken 100 gösteriliyor. Gidin seçim bürolarına bakın aramızdaki farkı bulun. Bizler halkın mutluluğu için çalışıyoruz. AKP yoksulluğu yönetmek istiyor, yok etmek değil. Çünkü biliyor ki yoksul olmayan insan, hür düşünebilir. Hür düşünen insan da ortalıkta bir şeyler döndüğünde cevap verebilir”dedi. Emeklilerin desteğini aldıklarını söyleyen Kurtaş, “CHP olarak halkın desteğini aldık. Özellikle emekliler bize büyük destek veriyor. Ülkemizde 9.5 milyon emekli var. Bu insanların bize verdiği önemle iktidar olacağız” diyerek herkesten destek istedi.

13 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR