Vahşet fotoğraflarla bir kez daha hatırlatıldı

26 Şubat 1992 yılında yaşanan Hocalı Katliamı katliamın 19. Yıldönümünde fotoğraflarla yaşanan vahşeti bir kez daha gözler önüne serdi.Türkiye Azerbay...

BÜYÜT

26 Şubat 1992 yılında yaşanan Hocalı Katliamı katliamın 19. Yıldönümünde fotoğraflarla yaşanan vahşeti bir kez daha gözler önüne serdi.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar ‘ın hazırladığı Hocalı Katliamı Sergisi, Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilendi. Sergiye Derince Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Volkan Aydemir, Gebze Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Tolga Pahsa, AKP Milletvekili Sibel Gönül, Vali Yardımcıları Şükrü Çakır, Dağıstan Kılıçoğlu ve eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk katıldı.

TARİHTE KARA BİR LEKE
Katliama ait resim ve fotoğrafların sergilendiği sergide açılış konuşmasını yapan Bilal Dündar, “Ermenistan’ın insanlık dışı yaptığı bu soykırımda görülen bu fotoğraflar her şeyi anlatıyor. Uykusunda olan 693 insanımızı 83’ü çocuk ve anne olmak üzere katlettiler. Akıldışı mantığa sığmayan bu olayda şimdi kendilerini aklamaya çalışıyorlar.

Unutmasınlar ki güneş balçıkla sıvanmaz. Her zaman bunu hatırlatacağız. Her ne kadar onlar bize yalan söylemlerle unutturmaya çalışsalar da, biz unutmayacağız” dedi. Sergiyi gezenler arasında yer alan AKP Milletvekili Sibel Gönül, bu olayı tarihte her zaman kara bir leke olarak hatırlayacaklarını belirtti.

20 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR