Konak Hastanesi’nden işyeri hekimleri sempozyumu

Ramada Plaza Otel’in Hereke Salonunu’nda gerçekleştirilen sempozyuma Kocaeli’ deki işyeri hekimleri tarafından büyük katılım sağlandı. Konak Hastanele...

Ramada Plaza Otel’in Hereke Salonunu’nda gerçekleştirilen sempozyuma Kocaeli’ deki işyeri hekimleri tarafından büyük katılım sağlandı. Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu başkan vekili Op. Dr. Metin Göklü’nün yaptığı açılış konuşması ile bilimsel toplantı başladı.

 

YOĞUN KATILIM

Sempozyuma; 9 Eylül Üniversitesi Halk Sağlığı AB dalından Prof. Dr. Yücel Demiral, İstanbul Adliyesi Adli Yargı Komisyon Üyesi T.C. ÇSGB İş Yeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Eğitmeni Sadık Akın,  Kocaeli Üniversitesi Göğüs Hastalıkları AB dalından Prof. Dr. Haşim Boyacı, Konak Hastaneleri İzmit ve Gebze Ortopedi Uzmanları Op. Dr. Mehmet Kezer, Op. Dr. Yiğit Erdağ, Konak Hastaneleri İzmit Psikiyatri Uzmanı Dr. Nuri Yıldıray Ermiş konuşmacı olarak katıldı.

 

HEKİMLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

İşyeri Hekimliğinde Hukuk ve Güncel Mevzuatlar, Meslek Hastalıkları Davaları, İş Stresi ve Çalışma Yaşamında Psikososyal Riskler, Mikrocerrahi ve El Cerrahisi, Mikrocerrahi Yöntemlerinde Yenilikler, Örnek Vaka Sunumu, Solunum Fonksiyon Testlerinde Değerlendirme Ölçütleri, Tetkik Sonuçları Akreditasyonu, İşyeri Hekimliğinde Güncel Mevzuat değişikliklerine Tıbbi Bakış, Meslek Hastalıkları, İşe Giriş Tetkikleri, Yüksekte Çalışma, Yeni Bir Tedavi Yöntemi TMS gibi konular ele alınarak, yeni gelişmeler konuşuldu. Bilimsel zenginlik ve sosyal ortamın güzelliği ile oldukça akıcı ve keyifli geçen sempozyum sonunda katılımcı hekimlere sertifikaları verildi.

 

MUTLULUK VERDİNİZ

İş Yeri Hekimleri Sempozyumu’nun açılış konuşmasın da Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Metin Göklü, “Konak Hastaneleri tarihinde çok önemli bir güne hep beraber şahitlik ediyoruz. Kocaeli, Gebze ve Sakarya illerimizde iş yeri hekimliği icra eden sizlerle bir araya geldiğimiz Konak Hastaneleri 1. İşyeri Hekimleri Sempozyumu'na hoş geldiniz. Katılımınızla bizlere mutluluk verdiniz” dedi.

 

“ÇOK ÖZEL BİR AİLE”

Göklü “Kuruluşundan bu yana “Sağlık için Varız” ilkesini şiar edinmiş Konak Hastaneleri Grubu olarak var gücümüzle öncelikle ülkemize, sonrasında ise bölgemize değer katmaya ve hizmet etmeye çalışıyoruz. Konak Hastaneleri, kurucularının aynı sizler gibi doktorluk mesleğinden gelen, mesleğin zorlukları ile sonuna kadar mücadele eden, mesleğin hazları ve mutlulukları ile gururlanan bir grup arkadaşın kurduğu çok özel bir yapı. Çok özel bir aile” açıklamasında bulundu.

 

“KONUYU SORGULAYALIM”

Bölgemiz hepimizin bildiği gibi ağırlıkta sanayi şirketlerinin olduğu bir bölge diyen  Göklü “Özellikle İzmit tüm Türkiye'nin sanayi yükünü taşıyan bir kent. Bu bölgede mesleklerini icra etmeye çalışan siz, işyeri hekimlerimizin omuzlarındaki yük ve sorumluluk çok fazla. Bununla birlikte gün be gün artan sorumluluklar ve riskler mesleğimizin yapış şeklini derinden etkiliyor. Konak Hastaneleri olarak 1. İşyeri Hekimleri Sempozyumunu işte bu riskleri ortaya koymak ve çözümleri ile ilgili sizlere yardımcı olmak amacıyla düzenlemeye karar verdik. Oturumlar süresince pek çok konuda bilgi paylaşımını ve değer üretimini beraber gerçekleştireceğiz. Lütfen cesurca her konuyu sorgulayalım ve oluşturacağımız değeri her beraber zenginleştirelim” ifadelerini kullandı.

 

“KAZANIMLAR ELDE ETTİK”

Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Metin Göklü “Konak Hastaneleri olarak kurulduğumuz günden bu yana 4000 i aşkın adli vakayı kabul ettik. Bu vakaların çözümü için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bununla birlikte sizlerin çalıştığı şirketlere sağladığımız periyodik tetkik hizmetlerinde yaptığımız online sistemler ve teknolojik geliştirmelerle tetkiklerdeki hata payını sıfıra indirmeye çalıştık. Güvenilir laboratuar hizmetleriyle sunulan işe giriş ve periyodik tetkik hastalarının Hastanelerimizde gerçekleştirilen işlemlerini kısa sürelerde yaparak iş gücü ve zaman kayıplarının önlenmesi konusunda ciddi kazanımlar elde ettik” dedi.

 

“İŞYERİ HEKİMLERİNE DESTEK OLACAĞIZ”

En son olarak kadromuza dahil ettiğimiz Mikro cerrahi ve El cerrahisi ekibiyle iş kazalarında 7 gün 24 saat hizmet verebilir bir noktaya ulaştık diyen Op. Dr. Metin Göklü “Yıllardır bu tip iş kazası vakalarında hastalarımızın İstanbul’a transfer olma zorunluluğu ortadan kaldırdık. Konak Hastaneleri her biri kendi alanında uzman, başarıları ve tecrübeleri ile sektöre hizmet veren çok değerli meslektaşlarımızın çalıştığı değerli bir kurum. Bizler kuruluş vizyonumuzla, değerlerimizle ve kurumsal itibarımızla siz, iş yeri hekimlerimizin her zaman yanında ve destekçileri olma konusunda kararlıyız” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

06 Ekim 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR