Şehir Tiyatroları’nda yönetim kurulu seçimleri yapıldı

Mart ayı içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen ve uygulamaya konulan Şehir Tiyatroları Yönetmeliği doğrultusunda Sana...

BÜYÜT

Mart ayı içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen ve uygulamaya konulan Şehir Tiyatroları Yönetmeliği doğrultusunda Sanat Yönetim Kurulu seçimleri yapıldı. Oyuncu ve teknik ekibin büyük ilgi gösterdiği seçimlerde Sanat Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi. Yönetimde temsil çoğunluğunun tiyatro çalışanları lehinde sağlandığı seçimlerde ayrıca Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi. Yönetim kurulunda teknik ekipten bir temsilci yer aldı.

DEMOKRATİK TEMSİL
SDKM Tatbikat Sahnesi’nde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu seçimlerine oyuncu ve teknik ekip çalışanları katıldı. Seçimlerde yönetimde temsil çoğunluğu tiyatro çalışanları lehinde belirlendi. Ayrıca ilk kez bir sanat yönetim kurulunda teknik ekipten bir temsilci yer aldı.

SÜNDÜZ HAŞAR, BAYTAR VE YİĞİTER YÖNETİMDE
Yapılan seçimler sonucunda Sündüz Haşar ve Bülent Baytar sanatçı, Cafer Yiğiter ise teknik ekip kontenjanından Şehir Tiyatroları Yönetim Kurulu’na girmeye hak kazandı. Toplam yedi kişiden oluşan Yönetim Kurulu ilk toplantısını bugün (Çarşamba)gerçekleştirecek.

24 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR