CHP Körfez’den Şöhretli’ye ziyaret

CHP Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nermin Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Nesibe Çetin, Demet Solmaz, Zeynep Yaman ve Fadime Uslu önceki gün Mimar...

BÜYÜT

CHP Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nermin Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Nesibe Çetin, Demet Solmaz, Zeynep Yaman ve Fadime Uslu önceki gün Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli 'yi makamında ziyaret etti.

Muhtar Aynur Şöhretli ile çalışmaları hakkında sohbet eden CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Nermin Aydın, “Kadınlarımızın aktif siyasette var olmalarını arzu ediyoruz. Bu ülkemizin gelişimi açısından çok önemlidir. Kadınlarımızın her alanda görev almalarını topluma kazandırılmaları partimizin genel isteği ve arzusudur. Bizlerde bu uğurda yola çıktık, CHP olarak kadınlarımıza sesleniyoruz, sizlerde bizlere bu konuda destek verin daha yaşanılabilir bir ülke için, hepimize görev düşmektedir desteğinizi bekliyoruz” dedi.

ATATÜRK BİR DAHİ
Muhtar Şöhretli ise konuşmasında; “'Atatürk'ün siyaset anlayışına bakarsanız, kadınlarla erkekleri aynı platformda görmüş, eşit değer vermiştir. Atatürk, insana insan olduğu için değer veren, eğitime, kültüre, cehaletin yıkılmasına önem veren bir dahiydi. Bu dahinin yaşayan ışığı, kadının da siyasette her zaman aktif rol almasını gerektiğini söylerdi. Demokrasi'nin ve insan haklarının zayıf olduğu ülkelerde kadınlar baskıcı ve toplumsal- ekonomik koşularda ezilmektedirler. Tüm bunların önüne geçile bilmesi için, kadınlarımızın, kamusal alanda da siyasi alanda görev almaları gerekmektedir. Biz yöneticiler ve STK 'ların bu konuda kadınlarımıza destek vermemiz gerekmektedir ”diyerek ziyaretten dolayı CHP heyetine teşekkür etti.

13 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR