Çeker “Bayramımızı kutlayamıyoruz”

        Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla şube binasında bir basın açıklaması düzenledi. 14 Mart’ın mod...

BÜYÜT

 

 

 

 

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla şube binasında bir basın açıklaması düzenledi. 14 Mart’ın modern tıp eğitiminin başlangıç tarihi ve İstanbul’u işgal eden düşmana karşı tıbbiye öğrencilerinin ve hekimlerinin protestosunun yıldönümü olduğunu hatırlatan Çeker, “İşte sağlık çalışanları için böylesine tarihi değeri olan bugünü, bir bayram gibi kutlamayı çok isterdik” dedi.

 

SORUNLARIMIZ ARTIYOR

Sağlık çalışanlarının sorunlarına değinen Başkan Çeker, “İktidar, sağlık çalışanları ile ilgili kılını bile kıpırdatmıyor” dedi. Yandaş sendika başkanlarının bakan yardımcılarının yanında gezmeyi marifet sandığını vurgulayan Çeker, “Yandaş sendika başkanları, çalışanlara hizmet vermek yerine fotoğraflarla gözdağı vermeyi iş sandı” dedi.

 

HAK KAYBI YAŞANDI

İktidar ve bürokrasinin, sağlık çalışanlarına zulmettiğini ve sağlıkçıların hak kaybı yaşadığını söyleyen Çeker, “Performans ödemeleri yalana döndü. Üniversite hastanelerinde sağlık çalışanlarına verilen 3,5 lira ise utanç vericidir. Sağlık çalışanlarının iş yükü sürekli artıyor. Çalışanlar kar hedefiyle modern köle haline getirildi. Aile hekimlerine hastanelerde nöbet geldi. Buna karşılık ücretleri sürekli düşürüldü” şeklinde konuştu.

 

RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ

“Zulme, ancak paslı vicdanlar razı olur” diyen Ömer Çeker, “Biz rıza göstermeyeceğiz. Hak ve hukuk için inandığımız yolda yürüyeceğiz” diye konuştu. Siyasetçi, bürokrat ve yandaş sendika ittifakını bozacaklarını vurgulayan Çeker, “Alanlarda ve her platformda mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi. 14 Mart’ta ülke genelinde Türk Tabipler Birliği’nin ve Aile Hekimler Federasyonu’nun (AHEF) düzenlediği grevi desteklediklerini vurgulayan Çeker, “Sağlık çalışanlarını ve tüm halkımızı, 14 Mart’ta yapılacak ‘Beyaz Yürüyüş’e’ davet ediyoruz” diye konuştu.

 

KARTEPE’DEN İLGİNÇ MESAJ

Öte yandan Ömer Çeker, başka bir basın toplantısında ise ilginç bir konuyu gündeme getirdi.  AKP Kartepe İlçe Teşkilatı’ndan, aile hekimlerine nöbet saatlerini ve yerlerini bildiren mesajlar atıldığını dile getiren Çeker, “Kafalarda soru işareti bırakan bir iş bu. Orası 70 milyonun vergileriyle yapılmış bir yer. Bu yapılanlar siyasi ahlaka uymaz” dedi. Çeker ayrıca konuyla ilgili, hukukçularla da görüşeceklerini söyledi. 

13 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR