Türkkan“MİT, iktidarı da yönetmek isteyecek”

    MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MİT Yasasının görüşmeleri sırasında yine çok sertti. Hükümeti eleştirerek endişelerini dile getiren Türk...

 

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, MİT Yasasının görüşmeleri sırasında yine çok sertti. Hükümeti eleştirerek endişelerini dile getiren Türkkan, “MİT Kanunu'yla ilgili toplumda genel bir kanaat var. MİT'te yapılan bir kanun değişikliğiyle beraber Türkiye'de muhaliflere yönelik bir saldırı serisi gerçekleşecek. Bunun doğru olduğunu kabul etmezsiniz, reddedebilirsiniz ama ben Adalet ve Kalkınma Partili milletvekili arkadaşlarımla konuştuğumda bu kanunun bir dış operasyona yönelik olarak çıkartıldığını söylüyorlar” dedi.

MİT AMACINDAN SAPTI

Türkiye’nin hiçbir dönemde yabancı servislerin çöplüğü hâline geldiğine dikkat çeken Türkkan, “Suriye'deki bu kapıların açılmasından sonra Türkiye'de MİT'in "Kontr Espiyonaj" dediğimiz dairesi iflas etmiş, bütün servislerin en vasıfsız elemanları Türkiye'de cirit atmıştır. Ama maalesef bu konuda MİT naçar kalmıştır, sebebi başkadır. Esas sorun budur. MİT gerçek vazifesinden ayrılıp Türkiye'de siyaseti dizayn etmeye kalkmıştır” diye konuştu.

MİLLETİ KANDIRMAYIN

Eleştirilerini sürdüren Türkkan, şöyle devam etti: “Milleti kandırmayın. Bu kanun en az 3 veya 4 defa değişecektir, çünkü bu hâliyle hüküm sürmesi mümkün değildir. Geçmiş dönemde MİT'ten en çok çeken takımsınız siz. Ben hatırlıyorum, şu anda milletvekili sıralarında oturan arkadaşlarım var, bir kuruma müdür olmak için MİT'ten gelen olumsuz raporu için aylarca uğraştı. MİT'in doğru dizayn edilmesi için siyaset kurumunun o MİT'in üzerinden elini çekmesi lazım. Ama maalesef şu anda MİT, iktidarın gençlik kolu örgütü gibi, operasyon örgütü gibi çalışmaktadır. Muhalifleri sindirmek için her türlü yöntemi deniyor. Bu bir gün sizin başınıza da umulmadık belalara yol açacaktır.”

MİT’İ DENETLEYEMEZSİNİZ

İktidarın MİT'in sadece kırtasiye ve mazot giderlerini denetleyebileceğini de sözlerine ekleyen Türkkan, “İlgili kurumlar ve Başbakanlıkça hazırlanacak raporlarda, komisyon raporlarında ve bunların ekleriyle komisyon tutanaklarında devlet sırrı niteliğindeki bilgi ve belgelere yer verilmez diyor. Siz, neyi denetleyeceksiniz? Sadece mazot paralarıyla kırtasiye giderlerini denetleyeceksiniz. Milleti kandırmayın” açıklamasında bulundu.

20 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR