Gebze AKP’de, Köşker krizi

2009 Yerel seçimlerinin hemen akabinde baş gösteren Belediye Başkanı Adnan Köşker ile AKP Gebze İlçe Yönetimi arasındaki karşılıklı hazımsızlık ve uyu...

BÜYÜT

2009 Yerel seçimlerinin hemen akabinde baş gösteren Belediye Başkanı Adnan Köşker ile AKP Gebze İlçe Yönetimi arasındaki karşılıklı hazımsızlık ve uyumsuzluk, parti büyüklerinin devreye girmesiyle ite kalka bugünlere kadar gelmişti.

Bu uyumsuzluğun en önemli kaynağının ise Başkan Köşker’in, aldığı tüm kararlarda hem parti ilçe teşkilatını hem de AKP Belediye Meclis Gurubunu yok sayması olarak gösteriliyordu..

Başkan Köşker, Belediyeye ait Marmara Uzmanlar Şirketi’nin başına, Gebze’yi yok sayarak Yalova’dan Esat Ural’ın getirilmesine baştan beri tepki koyan AKP Meclis Gurubuna inat edermişçesine, bu kez de aynı zamanda İmar işlerinden sorumlu Belediye Meclis üyesi olan Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Tekin’i, bu görevden alarak yerine yine İstanbul Fatih Belediyesinden sorunlu bir şekilde ayrılmış olan Orhan Sipahioğlu diye bir ismi Gebze Belediyesi İmar’dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak getirince iyice gerginleşen sinirler, tüm engelleme girişimlerine rağmen dün gece patladı..

ORTALIK KARIŞTI KARAOSMANOĞLU VE CİVELEK DEVREYE GİRDİ!
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e tepki gösteren AKP ilçe yönetimi ve belediye meclis üyeleri dün akşam saatlerinde partiden kopma noktasına geldi. Yaşanan gerginlik yüzünden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoglu ve AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek geç saatlerde Gebze’ye gelerek durumu yatıştırmaya çalıştılar..

AKP Gebze ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyeleri, aldığı kararlarda kendilerini yok sayan, umursamaz tavır takınan, muhatap almayan Belediye Başkanı Köşker’e tepki gösterdi. Yaşanan gerginlik had safhaya ulaşınca, dün akşam parti binasında toplanan grup, Başkan Köşker aleyhine ortak açıklama yapma kararı aldı.

Olayın duyulması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile İl Başkanı Mahmut Civelek gece saat 22.00 sıralarında Gebze’ye gelerek duruma müdahale etti. Uzun görüşmelerin ardından şikayetlerini dile getiren meclis üyeleri ve parti yöneticileri, Belediye Başkanı Köşker’in tek başına buyruk hareketlerine tepkilerini dile getirdi.

Görüşmelerin ardından parti yöneticileri açıklama yapmaktan vazgeçtiı. Dünden bugüne taşınan bu Köşker krizinde, Gebze teşkilatı ile belediye meclis üyelerinin Belediye Başkanı Adnan Köşker ile bir araya getirilmesine çalışılıyor. Sorunun bugün kısmen de olsa çözülmesine çalışılacak.

02 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR