İlimtepe çok gelişecek!

Kocaeli Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KOTSİAD) yönetiminin geçtiğimiz günlerde yapılan yönetim kurulu toplantısının önemli bir konuğu vardı...

Kocaeli Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KOTSİAD) yönetiminin geçtiğimiz günlerde yapılan yönetim kurulu toplantısının önemli bir konuğu vardı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, dernek yönetimi ile bir araya geldi ve ilçede yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

 

“ORTAK ÇALIŞMA YAPALIM”

Buluşma sırasında yönetimi ile konuklarıyla yakından ilgilenen KOTSİAD Başkanı Mehmet Allak, yapılan dernek çalışmaları hakkında Baran’a bilgi verdi. Kocaeli’deki STK’lar ve yerel yönetimlerle ortak çalışmalar yürütebileceklerini dile getiren Başkan Allak, Körfez ilçenin geleceğine yönelik yapılacak her olumlu projenin destekçisi olacaklarını ifade etti.

 

ÜNİVERSİTE, HASTANE VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Belediye başkanı İsmail Baran ise, özellikle İlimtepe bölgesinde yapılacak olan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. İlimtepe’nin bir cazibe merkezi haline gelmesi için çaba gösterdiklerini ifade eden Baran, “İlimtepe, adına yakışır şekilde bir ilim kenti olacak. Bölgeye bir üniversite, hastane ve alışveriş merkezi yapılacak. Bunlarla ilgili görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

 

İLİMTEPE GELİŞECEK

Mahalle merkezine bir benzin istasyonu kurulacağını ifade eden Baran, “Bölge çok gelişecek. Şehirleşme artık yukarı kesimlere doğru kayıyor. Biz de İlimtepe bölgesine bu yüzden büyük önem veriyoruz. Bölge kısa zamanda bir cazibe merkezi haline gelecek. Buraya ulaşım da kolaylaşacak. Kiraladığımız ormanlık araziye büyük bir sosyal yaşam alanı kuracağız. Diş hastanesi yanından da İlimtepe’ye kadar 25 metre genişliğinde ve çift şeritli duble yol yapılacak” diye konuştu.

 

DEV SANAYİ SİTESİ

İlçeye yeni bir sanayi sitesi kurulacağını da ifade eden Baran, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Körfez ve Derince için yapılacak olan bu site yaklaşık 500 dönüm arazi üzerine kurulacak. Esnafımızın buraya taşınması sağlanacak. Körfez Sanayi Sitesi’nin kaldırılması ile kazanılacak alan, Belde Garajı mevkii ve Yeniyalı Mahallesi’ni içine alacak şekilde büyük bir meydan yapılacak. Bu proje aynı zamandı ilçenin de geleceğini teşkil edecek.”

 

ÜNİVERSİTE GELECEK

Körfez ilçedeki eğitim yatırımlarından da söz eden Başkan Baran, “İlçemize bir üniversite kazandırıyoruz. Bünyesinde iki fakülte birden olacak. Eski belediye hizmet binamızı yıktık ve burayı yeniden inşa ediyoruz. Osmanlı ve Selçuklu mimarisinde yapılacak olan binada gelecek sene ağustos ayında tamamlanacak. Burada 2017-2018 eğitim öğretim dönemi için öğrenci alımı yapılacak” dedi.

 

ALLAK’TAN DESTEK

Konuşması sırasında Sarnıç Han hakkında da bilgiler veren Baran, “Bu gerçekten büyük bir çalışma olacak. Çalışmalar sürüyor. Kısa zamanda netice alacağız. Bölgenin trafik ve iş yükünü hafifletecek bir merkez olacak” diye konuştu. Toplantı sonunda konuşan dernek başkanı Mehmet Allak ise, “Eğitim konusundaki çalışmalarımız takdire şayan. İlçe merkezine ve İlimtepe’ye mutlaka üniversite kazandırılmalı. Bu konudaki çalışmalarınıza KOTSİAD olarak destek olacağız” diye konuştu.

30 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ramazan - körfez devlet hastanesi kapncak durma geldi neden el atılmıyor

Yanıtla . 0Beğen 30 Nisan 13:34
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR