Gölcük Kalıcı Konutlar’dan tek araçla İzmit’e ulaşım

Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Gölcük Kalıcı Konutları ile İzmit arasında otobüs seferi başlattı. Daha önce Gölcük-İzm...

BÜYÜT


Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Gölcük Kalıcı Konutları ile İzmit arasında otobüs seferi başlattı. Daha önce Gölcük-İzmit arasında aktarmalı olarak ulaşımlarını sağlayan vatandaşlar artık tek araç kullanıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin kamunun hizmetine sunduğu 710 numaralı otobüs, özellikle ikametin yoğun olduğu Gölcük Kalıcı Konutları sakinlerine rahat nefes aldırdı. Vatandaşlar şimdi Büyükşehir’in tahsis ettiği çevre dostu doğalgazlı, klimalı ve engellilerin kullanımına da uygun olan bu otobüsle konforlu ulaşımın tadını çıkarıyor. Üstelik tek araç kullanıldığı için bu rahatlık vatandaşın cebine de yansıyor.

710 NUMARALI HATTIN GÜZERGAHI
Değirmendere Belediye Garajından hareket eden otobüs, Değirmendere Kalıcı Konutları, Koray Aydın, Yüksek Okul, Düzağaç Mahallesi Cami Önü, TOKİ Konutları, Kervansaray Cami Önü, Sağlık Ocağı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, İhsaniye Lisesi, Gölcük Emniyet Müdürlüğü, Ulu Cami, D-130 Eski yoldan Sekapark Batı Terminali’ne ulaşıyor. Batı Terminali’nden hareket eden hat, Değirmendere Belediye Garajı’na kadar aynı güzergahı kullanıyor. Vatandaşlar, İzmit Batı Terminali ve Gölcük Kalıcı Konutları’ndan hafta içi 45 dakikada bir, hafta sonu ise saatte bir bu hattı kullanabiliyor.

06 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR