GÜBRETAŞ’a büyük kâr payı

GÜBRETAŞ’ın liderliğindeki konsorsiyum tarafından 2008 yılında satın alınan Razi Petrokimya şirketinin olağan genel kurul toplantısı, 2 Mart’ta Tahra...

GÜBRETAŞ’ın liderliğindeki konsorsiyum tarafından 2008 yılında satın alınan Razi Petrokimya şirketinin olağan genel kurul toplantısı, 2 Mart’ta Tahran’da yapıldı. Genel kurulda Razi Petrokimya’nın geçmiş yıllara ilişkin dağıtılmamış kâr, olağanüstü yedek akçe ve 2015 yılına ilişkin gelirleri üzerinden hesaplanan toplam dağıtılabilir kâr tutarının yüzde 95,013'lük bölümünün temettü olarak dağıtılması kararı alındı.

 

345 MİLYON KÂR

Temettünün ödenme zamanı konusunda yönetim kurulunun yetkili kılındığı toplantıda, GÜBRETAŞ’ın ortaklık payına düşen tutar 345 milyon 185 bin 678 lira oldu. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GÜBRETAŞ Genel Müdürü ve Razi Petrokimya Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Kutlu, genel kurulun temettü dağıtım kararı hakkında şunları söyledi:

Temettü dağıtımından GÜBRETAŞ’ın payına 345,2 milyon TL düştü

 

“ŞİRKET DEĞER KAZANACAK”

“GÜBRETAŞ’ın ilk yurtdışı yatırımı olan Razi Petrokimya, 2008’den bu yana başarılı bir proje olarak öne çıktı. Razi yatırımı, global bir marka olma hedefinde GÜBRETAŞ’a önemli bir tecrübe ve özgüven kazandırdı. İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılmasının da Razi Petrokimya’nın ciro ve kârlılığa olumlu katkılar sağlamasını bekliyoruz. Risk algısının değişmesi ortaklığımızın ve GÜBRETAŞ’ın şirket değerine yansıması olacaktır” dedi. 

05 Mart 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR