GÜBRETAŞ’a 3 altın ödül

Sektöründe 62 yılı geride bırakan GÜBRETAŞ, yıllık finansal raporlamasıyla bu yıl 3 farklı uluslararası değerlendirmede de Altın Ödül’ün sahibi oldu....

BÜYÜT

Sektöründe 62 yılı geride bırakan GÜBRETAŞ, yıllık finansal raporlamasıyla bu yıl 3 farklı uluslararası değerlendirmede de Altın Ödül’ün sahibi oldu. Şirketin “Bu Topraklara Değer Katıyoruz” konseptiyle Nisan ayında yayımladığı 2013 Faaliyet Raporu, tasarım alanında en prestijli ödüllerden LACP Vision Awards, MerComm ARC Awards ve International Business Awards (IBA) tarafından organize edilen Stevie Awards olmak üzere 3 farklı uluslararası yarışmadan da “altın ödül” kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

 

“AVRUPA’NIN EN İYİ FAALİYET RAPORU” ÖDÜLÜ GÜBRETAŞ’A…

Dünyanın en itibarlı yarışmalardan biri olarak kabul edilen ve iş dünyasındaki üstün performansları değerlendiren, dünya çapındaki en geniş katılımlı ödül programlarından International Business Awards kapsamındaki Stevie Ödülleri’nin sonuçları açıklandı. 2002’den beri düzenlenen International Business Awards (IBA) Stevie Ödülü değerlendirmesinde 60’dan fazla ülkeden 3500’ün üzerinde proje yarışırken, “Avrupa’nın en iyi basılı Faaliyet Raporu” kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi GÜBRETAŞ oldu. Beş ana dalda çok sayıda uluslararası markanın dereceye girdiği IBA Stevie Ödülleri, 10 Ekim 2014’te Paris’te düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

 

FAALİYET RAPORLARININ OSCAR’I ARC’DEN DE ALTIN ÖDÜL

GÜBRETAŞ, aynı çalışmayla “Faaliyet Raporlarının Oscar’ı” olarak bilinen ve Amerika merkezli bağımsız MerComm kuruluşu tarafından 28’incisi düzenlenen uluslararası ARC Awards yarışmasında da 31 ülkeden 2000’i aşkın çalışma arasında kendi sektöründe Altın Ödül’ün sahibi oldu. ARC’nin yayınla ilgili değerlendirmesinde, GÜBRETAŞ’ın bu yılki faaliyet raporunun kapak tasarımı, tipografi, finansal veriler ve alışılmışın dışındaki tasarım yaklaşımıyla jürinin büyük beğenisini topladığı belirtildi.


TÜRKÇE VE İNGİLİZCE

GÜBRETAŞ ayrıca, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Derneği (LACP) tarafından düzenlenen 2013 Vision Ödülleri’nde de sektör kategorisinde aldığı Altın Ödül'le birlikte ülkeler kategorisinde “Türkiye’nin En İyi 20 Faaliyet Raporu” arasında yer almayı başardı. Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde hazırlanan GÜBRETAŞ Faaliyet Raporu, çok sayıda uluslararası tasarım ödülü kazanan Graffiti tarafından hazırlandı. Tasarımını Elif Özgüzelbaş’ın üstlendiği projede, İngiliz sanatçı Poul Webb’in resimleri ile İspanyol çizer Juan Hernaz’ın rapor çizdiği illüstrasyonların yanında konsepti desteklemek kullanılan tohum kart da çok beğenildi.


DİNAMİK İŞ ANLAYIŞI

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GÜBRETAŞ Genel Müdürü Osman Balta, “Şirket olarak son yıllarda ortaya koyduğumuz dinamik iş anlayışımızı yansıtarak hazırladığımız faaliyet raporlarını her yıl geliştiriyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimize dikkat çekmek için ‘Bu Topraklara Değer Katıyoruz’ konseptiyle sunulan 2013 Faaliyet Raporumuzun da, hem görsel tasarımı hem de anlatım diliyle uluslararası platformlarda 3 ayrı altın ödül kazandırması bize mutluluk verdi” dedi.

21 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR