Yerli otomobil üretimi için MARKA’dan çağrı

MARKA Kalkınma Kurulu Başkanı Uçar, bölgemiz makine sanayi ve otomotiv yan sanayisinin yerli otomobil üretimine hazır olduğunu belirtti.Doğu Marmara K...

BÜYÜT

MARKA Kalkınma Kurulu Başkanı Uçar, bölgemiz makine sanayi ve otomotiv yan sanayisinin yerli otomobil üretimine hazır olduğunu belirtti.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Halit Uçar, yapılması düşünülen yerli otomobilin dinamosu konumunda bulunan ve ayrıca otomotiv yan sanayicilerinin ve makine sektörünün de kümelendiği Doğu Marmara illerinden Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’nın üretim için en uygun alan olduğunu ifade etti.

OSD RAPORU BEKLENİYOR
Bölgede TAYSAD’ın yanı sıra Yalova TAİSAD girişimleriyle yeni bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yatırımının MARKA öncülüğünde başlatıldığını belirten Uçar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de Otomobil Sanayi Derneği (OSD) raporunu beklediğini belirtti.

TEST PİSTİNE İHTİYAÇ VAR
Yapımı planlanan yerli otomobilin isminin “Marmara” olmasını öneren Uçar, bölge otomotiv yan sanayisinin özellikle Ar-Ge konusunda bir test pistine ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Test pisti, çarpma testleri, rüzgâr tüneli çalışmalarının Doğu Marmara’da yapılmasını önemsiyoruz dedi.

07 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR