Işık: Muhalefet molotof koalisyonu kurmuştur

AKP’de il başkanlığının 74’üncü danışma meclis toplantısı Antikkapı’da yapıldı. Yeni il başkanı Şemsettin Ceyhan, ilk kez danışma meclisine başkanlık...

AKP’de il başkanlığının 74’üncü danışma meclis toplantısı Antikkapı’da yapıldı. Yeni il başkanı Şemsettin Ceyhan, ilk kez danışma meclisine başkanlık yaptı. Sabahın erken saatlerinde AKP İl Başkanı Ceyhan ve birim başkanları, Seka Park Otel’de bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti.

 

ADAY ADAYLARINA AYRI YER

Antikkapı’da yapılan danışma meclis toplantısında milletvekili aday adayları için ayrı bir bölüm ayrılırken, salon girişinde aday adaylarının broşürleri partililere dağıtıldı. Toplantının açılışını yapan il başkanı Ceyhan, “Her siyasetçiye nasip olmayacak durumu Allah bizlere nasip etmiştir. Kalfalık döneminde il başkanlığı nasip olmuştur. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Genel merkez tarafından görev verilmesi sonrasında bütün aday olan arkadaşlarımızla helalleştik” ifadelerini kullandı.

 

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU

Eski il başkanı Mahmut Civelek’e de teşekkür eden Ceyhan’ın konuşması sırasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık salona geldi. Konuşmasına devam eden Ceyhan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun grup toplantısında kongreyi anlattığını söyledi. Ceyhan ayrıca, 8 Mart’taki kadın kolları kongresine Dautoğlu’nun katılacağını dile getirdi.

 

İKTİDAR OLMA DERDİMİZ YOK

Milletvekili aday adayı başvurularının yapıldığını dile getiren Ceyhan, “72 aday adayımız vardır. Kocaeli’nin fotoğrafının yansıtan bir tablodur. 28 Şubat’ta tanıtıp programımız olacak. 1 Mart’ta da temayül yoklaması yapılacak. İktidara gelme diye bir derdimiz yok. 13 yıllık kazanımların altını bağlayacak anayasanın yapılması için çaba gösteriyoruz” dedi.

 

UYANIK OLACAĞIZ

Teşkilatlarının güçlü olduğunu dile getiren Ceyhan, şöyle devam etti: “Başbakanımız bizim için yüzde 65 oyu belirlemiştir. 13 yıllık birikimlerin bağlanması gerekiyor. Herkes gece gündüz çalışacak. 18 yaşında olan seçmenimiz 2002 yılında 5 yaşındaydı. 1959 yılında DP İl başkanı olsaydım sorun kalmadı derdim. Ancak 1960 oldu darbeyle hepsi gitti. Biz bu topraklarda yaşıyorsak bunların bir bedeli vardır. Her zaman uyanık olmalıyız.”

 

METRO ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ulaşım konusunda raylı sisteme geçmek zorunda olduklarını, tramvay ve metro için çalışmaların başladığını söyledi. 7 Haziran seçimlerinin önemine değinen Karaosmanoğlu, “Bizlere her konuda destek veren hükümet yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

BİRLİK VE BERABERLİK SAYESİNDE

Toplantının sonunda konuşan Bakan Fikri Işık, Kocaeli’de başarının birlik, beraberlik, saygı ve sevgi ile elde edildiğini söyledi. Süleyman Şah Türbesi’nin taşınmasının gurur verici olduğunu söyleyen Işık, “Dostlarımıza güven verdik. Hasedinden çatlayanlar oldu. Türkiye dilediği anda operasyon yapabilecek güçtedir. Üniversitelerde yaşanan olaylarda hayatını kaybeden kardeşimize Allah rahmet eylesin. Özgecan’ın öldürülmesi sonrasında ülkemizde gerilim oldu. Bazıları tarafından siyasi rant sağlanmak istenildi. Değerler eğitiminin daha güçlü olarak verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

BAYKAL’IN KASEDİ

Fuat Avni’den de söz eden Işık, “Bu kişi ile CHP’li biri arasında yaşanan tartışma doğru ise çok ciddi bir durumdur. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ülkemize hizmet vermiştir. Erdoğan’ın kızına yönelik suikast iddiaları vardır. Paralel ile CHP arasındaki bağlantı ortaya çıkmış demektir. Paralel yapının CHP’yi nasıl yönlendirdiği ortaya çıkmıştır. Deniz Baykal ile paket görüşmeleri devam ederken anlaşmaya bir saat kala bir kaset servis edildi. Ardından Baykal genel başkanlıktan gitti. Persilvanya’dan bu işin içerisinde bir yokuz açıklaması geldi” dedi.

 

CHP LEKEYİ TEMİZLESİN

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malezya’ya kaçacağından söz ediliyordu” diyen Bakan Işık, şöyle konuştu: “Demokrasi dışı örgütlerle işbirliği yapılamaz. CHP üzerindeki töhmeti kaldırmalı. 17-25 Aralık sürecinde paralel yapı ile yapılan iş birliğini herkes gördü. İlimizde hangi ilçede hangi partiye destek verdiklerini gördük. Bir belediyede MHP ya da HDP’ye destek verilmiştir. Demokrasiye uygulanmak istenen kumpasa izin vermeyiz. CHP bu duruma son vermelidir. Bu lekeyi temizlemelidir.”

 

İÇ GÜVENLİK PAKETİ

İç güvenlik konusunda toplum içerisinde kirli bilgi olduğunu söyleyen Bakan Işık, “Paketin sakıncalı olduğu söyleniyor. Mecliste her türlü meşru ve gayrimeşru yollara başvuran muhalefet partilerinin aksine ülkemizin barış, huzur ve kardeşliğini esas alan bir pakettir. Teşkilatımız bu konuda rahat olmalıdır. Muhalefete gelin dedik gelmediler. Paketi geçirmeyeceğiz diyorlar. Milletvekillerimiz tehdit ediliyor. Kavga çıkarılacak paket geçmeyecek. AKP milletten aldığı yetkiyi kullanmaktan geri durmaz” diye konuştu.

 

KOALİSYON KURDULAR

CHP, MHP ve HDP tarafından molotof koalisyonu kurulduğunu da sözlerine ekleyen Işık, konuşmasını şöyle bitirdi: “Türkiye genelinde 6 binin üzerinde aday adayı başvurusu yapıldı. Kocaeli’de sayı 72 oldu. Kimsenin lehine konuşarak bir yere varılamaz. Herkes hizmet etmek ister. Genel merkez tarafından yapılan temayüller dikkate alınmaktadır. Hizmet yapabileceğinize inandığınız kişilere oy veriniz. Sonuçların alınmasının ardından seçim çalışmalarına ağırlık vereceğiz. CHP oylarının düştüğünü, MHP’nin aynı kaldığını görüyoruz. İyi çalışmamız durumunda 8 milletvekili çıkarabiliriz. Birileri parti kapısına kilit vurup kimse görmeden eve giderken AKP’nin önü şölen yerine dönecektir.” Serkan BORLAK - Buket SEZER

 

kur.jpg

kur2.jpg

22 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR