CHP’Lİ HAKAN SAVAŞ: “Çenesuyu’ndaki yolsuzluk ve borçları afişe edeceğiz”

  CHP’nin Derince Belediye Başkan Adayı Hakan Savaş, Sarıkamışlılar ve Yörükler kahvehanesinde yaptığı konuşmada, “5 yıldır denetimden kaçırılan Çenes...

BÜYÜT

 


CHP’nin Derince Belediye Başkan Adayı Hakan Savaş, Sarıkamışlılar ve Yörükler kahvehanesinde yaptığı konuşmada, “5 yıldır denetimden kaçırılan Çenesuyu tesislerini göreve geldiklerinde özel firmaya denetlettireceğiz. Yolsuzluk ve borçları da afişe edeceğiz” dedi

 

CHP Derince Belediye Başkan adayı Hakan Savaş, Derince’ yi karış karış dolaşmaya devam ediyor.  Dernekleri ziyaret eden, kahve toplantıları yapan Savaş, hem kendisini tanıtıyor, hem de destek istiyor. CHP’lilerin de eşlik ettiği Hakan Savaş, önceki akşam Yenikent Mahallesi’ndeki Sarıkamışlılar Derneğini ziyaret etti. Ardından da Fatih Mahallesi Yörükler mevkiindeki bir kahvede halkla bir araya gelen Savaş, seçmenlerden büyük ilgi gördü. Projelerini aktaran Savaş,  “Derince iyi yönetilmedi ve yönetilmiyor. Derince’ yi kurtaracağız. Halkın iktidarını kuracağız. Adalet duygusunu yitirenlerden olmayacağız” dedi. Savaş’ın halk gezilerine il başkanı Yalçın Kuşkan, ilçe başkanı Sefer Yeni de hazır bulundu.
 

ÖNCE SARIKAMIŞ


CHP’li Hakan Savaş, önceki akşamki ilk ziyareti Yenikent Mahallesi’nde bulunan Sarıkamışlılar Derneğine yaptı. Dernek yöneticileri tarafından ilgiyle karşılanan Savaş, projelerini anlattı, destek istedi. Derince’nin uzun yıllardır aynı zihniyet tarafından yönetildiğini söyleyen Savaş,  “Derince, köy olmaktan kurtulamadı. Derince, bunca yıldır hep geriye gitti. Zaten iktidar partisi de bunun farkında. Bunun için bir dönem aday gösterdikleri adamı, ikinci kez aday gösteremiyorlar. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, halkın iktidarını engelleyemeyecekler. Derince, rahat bir nefes alacak. Kimse kendisini ötekileştirilmiş hissetmeyecek. Kimse partisi ve kimliği nedeniyle yalnızlaştırılmayacak” dedi.
 

ÇENESUYU DENETLENECEK
 

Derince Belediyesi’ne bağlı Çenesuyu A.Ş. tesislerinde yolsuzluk olduğunu iddia eden Savaş, AKP’li başkanın Çenesuyu tesislerini 5 yıldır denetimden kaçırdığını söyledi. Savaş, “Derince Belediyesi’ndeki yolsuzluklar Çenesuyu tesisleri şirketi üzerinden yapılıyor. Ancak belediye başkanı Çenesuyu tesislerini denetimden kaçırıyor. Biz göreve geldiğimizde ilk işimiz Çenesuyu tesislerini özel bir firmaya denetlettireceğiz” ifadesini kullandı.
 

BORÇLARI AFİŞE EDİLECEK
 

AKP’nin 2004 yılında yerel seçimi kazandıklarında geçmiş dönemdeki bütün borçları afişe ederek kamuoyuna paylaştıklarını hatırlatan Savaş, göreve geldiklerinde aynı yöntemi kendileri de yapacaklarını belirterek, Derince Belediyesi ve Çenesuyu tesislerindeki yolsuzlukları ortaya çıkartıp kamuoyuna afişe edeceklerini söyledi. Savaş, “Çenesuyu tesislerindeki yolsuzlukları, pislikleri ortaya çıkarttığımızda Derince halkı AKP’li belediye yönetiminin bütün pisliklerini görecektir” dedi.
 

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK 
 

Derince’nin ulaşım sorunu yıllardır çözülemediğini ifade eden Savaş, öncelikli hedeflerinin Derince’deki ulaşım sorununu çözmek olduğunu söyledi. Savaş, “İçinde otoban geçen fakat otoban bağlantısı olmayan Türkiye’deki tek yer Derince’ dir. Bu sorunu göreve geldiğimizde çözeceğiz. Derince’de yapılan battı-çıktı ve kavşak çalışmaları hatalı yapılıyor. Yapılan işler Derince’ye hiç bir fayda sağlamıyor. Amaç burada birilerine para kazandırmaktır. Biz, vatandaşın yararına olacak projeler üreteceğiz. Derince’ye hala kente giriş ve çıkış noktaları bulunmuyor. Mahaller arasında bağlantı yolları yok. Derince’de ulaşım sorununa neşteri biz vuracağız ve ilk görev yılımızda bu sorunu kökten çözeceğiz” dedi.
 

“AKP HALKLA ALAY EDİYOR”
 

Hakan Savaş’ın seçim çalışmasına katılan il başkanı Yalçın Kuşkan, AKP’ye sert eleştirilerde bulundu. Kuşkan, “AKP bu halkın zekasıyla alay ediyor. Artık bu yönetim anlayışına dur demenin zamanı gelmiştir. Yıllardır yapamadıkları tramvay için vagonlar getirdiler. Anıtpark meydanında halka vagonları tanıtıyorlar. Teşhir edilen vagona bakan biniyor, parti yöneticileri ve kentin valisi biniyor ve halkı selamlıyorlar. Birde vagonun sağına ve soluna trafik işaretleri koyuyorlar. Bu kadar komik bir yönetim anlayışı olur mu? Yaptıkları bu halkın zekasıyla alay etmektir. Ayıptır, günahtır” ifadesini kullandı.
 

KABALOĞLU’NDAN DESTEK
 

2009 yerel seçiminde CHP Derince Belediye başkan adayı olan, 30 Mart’ta yapılacak seçim için adı yeniden başkan adayı olarak geçen fakat aday olmayan İrfan Kabaloğlu, Hakan Savaş’a tam destek veriyor. Merkezi Sakarya’da bulunan TES-İŞ Sendikası Şube Başkanı olan Kabaloğlu, gündüz sendikal çalışmalarını yürütürken akşamları da Hakan Savaş ile birlikte seçim çalışmalarına katılıyor. Gazetemize konuşan Kabaloğlu, “AKP, Derince’de başarısız olduğu için adaylarını değiştirdiler. Şimdi eski başkanı aday gösterdiler. AKP Derince’de bocalamaya başladı. CHP Derince’de 30 Mart’ta iktidar olacaktır” dedi. 

31 Ocak 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR