KSO’da hem çalışma, hem de eğlence vardı

Kocaeli Sanayi Odası Müşterek Meslek toplantılarının 8’ncisi geçtiğimiz hafta sonu Kartepe Green Park otelde gerçekleştirildi.Müşterek Meslek Komitele...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası Müşterek Meslek toplantılarının 8’ncisi geçtiğimiz hafta sonu Kartepe Green Park otelde gerçekleştirildi.

Müşterek Meslek Komitelerinden 60 dolayında üyenin eşleriyle birlikte katıldığı toplantıların açılışını Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul yaptı. Meclis Başkanı Tuğrul, 6 ayda bir yapılan “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantılarının çok olumlu geçtiğini vurgulayarak, bu toplantının da diğerleri gibi verimli geçeceğini umduğunu vurgulayarak başarılar diledi.

GENELDE 8.TOPLANTI
Daha sonra Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Müşterek Meslek Komiteleri toplantılarının Kartepe’de 5’nci genelde 8’ncisi olduğunu söyledi. Kocaeli Sanayi Odasının geçtiğimiz yıl çok verimli çalışmalar gerçekleştirdiğini vurguladı. Kocaeli Sanayi Odası’nın bir yıl boyunca ortaya koyduğu performansın oldukça yüksek olduğunu belirten Başkan Zeytinoğlu, sinevizyon eşliğinde sunum yaparak yapılan etkinlikleri aktardı.

ETKİLİ GİRİŞİMCİLİK
Zeytinoğlu, “2010 – 2012 dönemi için üyelerimizin ve paydaşlarımızın görüş ve önerileri alınarak 3 ana strateji belirledik. 2009 yılını da dâhil ederek 4 senelik dönemi bu stratejiler çerçevesinde değerlendirdik”. Kurumsal bilinirliğin arttırılması yönünde yoğun ve etkili girişimler sağladıklarını kaydeden KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Meclis toplantılarımızın içeriğini zenginleştirmek için gayret etmekteyiz. 2012 hedeflerini dâhil edersek bugüne kadar meclis toplantılarında toplam 54 önemli konuk ağırlamışız. Bu konukların 10’u T.C. Hükümetinin Bakanları. Bakanlarımıza Odamıza yaptıkları ziyaretler sonunda sizlerden aldığımız sorunları içeren dosyalarımızı da sunmaktayız”dedi.

TOPLANTIYA KATILAN BAKANLAR
Meclis toplantılarına konuk konuşmacıları etik kişilerden seçtiklerini belirten Zeytinoğlu, bu dönemde KSO meclisine katılan bakanları şu şekilde sıraladı; “ Kürşat Tüzmen, Faruk Nazif Özak, Nihat Ergün (3 Kez), Prof.Dr.Veysel Eroğlu (2 Kez), Erdoğan Bayraktar (2 Kez) , Binali Yıldırım, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Taner Yıldız, Hayati Yazıcı”

ÇALIŞTAY GRUPLARI
Kocaeli Sanayi Odası’nın “Müşterek Meslek Komiteleri “ toplantısının ikinci bölümünde KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi organizesinde “Orta vadede Kocaeli Sanayini etkileyecek faktörler” konulu Çalıştay düzenlendi. Her Çalıştay grubunda 10 kişi olmak üzere “Ekonomi”, Enerji”, “Çevre”, “Kalkınma “, Ulaşım”,Mevzuat “konuları içeren 6 ayrı grupta görüşler ortaya konuldu.Öğleden sonraki bölümde her Çalıştay grubunun temsilcisi yaptıkları çalışmanın sunumu gerçekleştirdi.

BAYANLAR VE ÇOCUKLAR İÇİN ORGANİZASYON
Kocaeli Sanayi Odası’nın Müşterek Meslek Komitesi toplantısı’nda beyler Çalıştay çalışması yaparken, Green Park Kartepe otelde bayanlar ve çocuklar için ayrı organizasyonlar düzenlendi. Organizasyonun ilk gününde kahvaltı öncesinde isteyen herkes için Anadolu Sağlık Merkezi tarafından açlık kan şekeri ölçümü ve sonrası tokluk kan şekeri ölçümü yapıldı. Ayrıca bayanlar için Green Spa Merkezi ; DECLOR Marka cilt ürünleri tanıtımı ve uygulamalar gerçekleştirildi. Anadolu Sağlık Merkezi Fizik, tedavi ve rehabilitasyon Uzmanı Prof.Dr.Semih Akı “Osteoporoz ile Yaşam” konulu sunum yaptı. Öğleden sonraki bölümde ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrilonoji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Berrin Çetinaslan ,”Diyabet, obezite veya tiroid hastalıkları” genel bilgi aktarımında bulundu.
Ayrıca Ramada Oteli Şef aşçısı Naif Bağı , Çay saati tarifleri uygulaması yaptı.

GALA YEMEĞİ
Kocaeli Sanayi Odası Müşterek Meslek Komitesi toplantıları sonrası akşam “Gala Yemeği”nde Canlı Müzik-Armelit Spor Kulübü Dansçılarının dans gösterisi ve çocukların etkinliklerinin sergilenmesi gerçekleştirildi.

02 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR