Eğitimciler sokağa döküldü

    AKP hükümeti tarafından TBMM’ne sunulan “Milli Eğitim Kanunu ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması” adında ki kanun...

 

 

AKP hükümeti tarafından TBMM’ne sunulan “Milli Eğitim Kanunu ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması” adında ki kanun tasarısının eğitimde kıyıma yol açacağını ve eğitim tarihinin en büyük tasfiye yasası olduğunu ifade eden eğitim emekçileri sokaklara döküldü. KESK’e bağlı Eğitim-Sen, TÜRK-İŞ’e bağlı Türk Eğitim-Sen ve Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş sendikasına bağlı emekçiler kanun tasarısına tepki göstererek kitlesel bir eylem gerçekleştirdi.

YOĞUN KATILIM

Merkez Bankası önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Parkı’nda son buldu. Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, Eğitim-İş Şube Başkanı Bilal Şener, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Süleyman Pekin’in yanı sıra siyasilerin yoğun katılımı dikkat çekti. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, TKP İl Başkanı Çağlar Özkan, HDP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Nilay Etiler ve binlerce öğretmenin katıldığı yürüyüş coşkulu bir şekilde yapıldı.

BİNLER SOKAKLARDA YÜRÜDÜ

Kanunun tasarısının dershanelerin kapatılması ve özel okullara dönüştürülmesi bahanesiyle hazırlandığını ve meclis gündemine taşındığını belirten eğitim emekçileri sokaklara döküldü. Binlerce öğretmenin katıldığı eylemde sık sık “Hırsız var” sloganı atıldı. Kitlesel gerçekleşen eylemde 17 Aralık büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ve son günlerde gündemden düşmeyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerine yönelik sık sık sloganlar atıldı. Esnaf ve vatandaşlar eğitim emekçilerinin eylemine alkış ve ıslıklarla destek verdi.

26 Şubat 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR