TURİZMİN SORUNLARI TARTIŞILDI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA’dan 52 bin lira hibe desteği alınarak başlatılan çalışmaların ilki 04 Haziran 2012’da Kocaeli Ticaret Odası Meclis...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA’dan 52 bin lira hibe desteği alınarak başlatılan çalışmaların ilki 04 Haziran 2012’da Kocaeli Ticaret Odası Meclis Salonunda turizm işkolunun kapasitesi, potansiyeli ve sorunlarının tartışılmasıyla başladı. Kocaeli Ticaret Odası tarafından hazırlanan proje kapsamında toplantıya Kocaeli İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan ve çok sayıda işletme temsilcisiyle birlikte akademisyenler katıldı.
Toplam 15 işkolunun yapısına ilişkin yapılacak araştırma çalışmasında her işkoluna yönelik bir toplantı düzenlenecek ve düzenlenen toplantılara işkolunda faaliyet gösteren işletmelerin temsilcileriyle birlikte akademisyenler ve işkolu hakkında akademik çalışma yapan akademisyenler katılacak.
Turizm işkolunun ekonomiye katkıları ve kapasitesinin arttırılması konusunda yapılması gereken yatırımlar hakkında görüşlerini katılımcılarla paylaşan Kocaeli Üniversitesi Derbent Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Yüksel Güngör, silah sanayinden sonra en fazla değer yaratan işkollarının başında gelen turizme her geçen gün daha fazla yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Türkiye’nin turizm gelirlerinde sağlanan başarının çok daha ileri götürülebileceğini söyleyen Güngör ancak gerek mevzuat gerekse bürokratik bazı engellerin aşılmasına önem vermesini istedi.
Kocaeli’nin Sektörel Görünümü çalışması kapsamında ilerleyen günlerde diğer işkollarına yönelik benzer toplantılar düzenlenecek.

05 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR