MÜSİAD, bilgi teknolojilerini anlattı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, “Bilgi Sistemleri ve Ekonomik Lisanslama Modelleri” konulu bir seminer programı düzenl...

BÜYÜT

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, “Bilgi Sistemleri ve Ekonomik Lisanslama Modelleri” konulu bir seminer programı düzenledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi yeni konferans salonunda gerçekleştirilen programın sunumu Hayber Bilgisayar ve Elektronik Sistemleri A.Ş Genel Müdürü ve MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt tarafından gerçekleştirildi.

 

Gebze Müftüsü Şaban Apaydın'ın da katıldığı toplantı MÜSAİD Gebze şube üyeleri, MÜSİAD Gebze Gençlik Kurulu üyeleri ve yoğun davetli katılımı ile gerçekleşti.  MÜSİAD Gençlik Kurulu Üyesi Enes Gülerin program takdimi ve MÜSİAD Gebze Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt'un açılış konuşması ile başlayan program yaklaşık iki saat devam etti.

 

Hayber Bilgisayar ve Elektronik Sistemleri A.Ş Genel Müdürü ve MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt sunuma, günümüz şartlarında insanlar için önem arz eden hatta zaruri bir araç haline gelen ve kullanıma ilkokul öncesinden başlanan bilişim sistemlerinin önemini anlatarak başladı. Tepe yöneticilerin bilgi sistemi altyapısı ile neden birinci dereceden ilgilenmesi gerektiği? Ne kadar ilgilenmeli? Yönetici ilgisizliğinin maliyeti? İlgisizliğin faturasının kime çıktığı? Bilgi sistemi altyapısını tasarlamak kimin işi? Sık yapılan hatalar?  Basit ve ileri düzey bilgi sistemlerinin altyapıları, KOBİ'lerde yaygın bilgi sistemi kullanımı, yaygın kullanılan yazılımlar ve bilgi sistemleri, açık kaynak kodlu yazılımlar nelerdir, ne kadar yararlanılabilir, lisanslama maliyetleri ve toplam sahip olma maliyetleri, CRM, ERP/MRP ve KOBİ'ler, Yazılım dünyası bizi nereye sürüklüyor? Yazılımla kültür değişimi gibi önemli konu başlıkları altında bilgiler verildi.

 

Soru ve cevap kısmında örnek olaylar ve örnek yazılımlardan kısa gösterimler aktarılması ile seminer sona erdi. Katılımcıların 26 Aralık 2014 saat 18.30 'da yapılacak olan ve konuşmacı olarak Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ali Rıza Abay'ın katılacağı seminere davet edilmesi ve ardından katılımcılar arasında yer alan Gebze Müftüsü Sayın Şaban Apaydın'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile toplantı sonlandırıldı.

22 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR