İl Genel Meclisi’nin yeni Başkanı Fahim Kılıç

AKP pazartesi günü İl Genel Meclisi’nin yapılacak başkanlık seçiminde adayını dün parti binasında yapılan gizli oylamayla seçti. Seçimde mevcut başkan...

BÜYÜT

AKP pazartesi günü İl Genel Meclisi’nin yapılacak başkanlık seçiminde adayını dün parti binasında yapılan gizli oylamayla seçti. Seçimde mevcut başkan Ali Ayaz ilk turda elenirken, başkanlığa en yüksek oyu alan Fahim Kılıç seçildi.

Genel seçimlere kilitlenen AKP’de dün mini bir seçim heyecanı yaşandı. AKP, pazartesi günü İl Genel Meclisi’nde yapılacak meclis başkanlığı seçiminde adayını dün İl Başkanı Mahmut Civelek Başkanlığı’nda yapılan gizli oylamada seçti. Başkan Mahmut Civelek’in de oy kullandığı seçimlere 37 meclis üyesinden 2’si katılmadı.

AYAZ İLK TURDA ELENDİ
4 adayın yarıştığı seçimler iki turlu yapıldı. İlk turda Gebzeli aday Gebze Meclis Üyesi Kadir Gürkan 6, mevcut Başkan Ali Ayaz 8, Başiskele Meclis Üyesi Recep Uzunoğlu 10 ve Kartepe Meclis Üyesi Fahim Kılıç 11 oy aldı. İlk turda en düşük oyu alan Kadir Gürkan ile Ali Ayaz elendi. Bir kişi boş oy kullandı.

RESMİ SEÇİM PAZARTESİ
İkinci turda ise Başiskele Meclis Üyesi Recep Uzunoğlu 15’te kalırken, Kartepe meclis üyesi Fahim Kılıç 19 oy alarak başkanlığı garantiledi. 2 meclis üyesi boş oy kullandı. AKP Grubu, Fahim Kılıç’ı pazartesi günü mecliste yapılacak seçimde aday gösterecek. 55 kişilik mecliste 37 kişiyle üstünlüğü elinde bulundan AKP’nin adayı Fahim Kılıç, 2014 yılına kadar İl Genel Meclis Başkanlığı’nı yürütecek.

BAŞKAN VEKİLLERİ DEĞİŞTİ
Öte yandan toplantıda Grup Başkan Vekilliği, Meclis Başkan Vekilliği ve meclis katipliği için de oylama yapıldı. Buna göre Meclis Başkan Vekilliği’ne aday olan Mehmet Allak 12 oy alarak birinci vekil, İsmail Akalın ise 9 oy alarak ikinci vekil seçildi. Meclis katipliğine ise Halil Öz, Deniz Kolo seçildi. Celal Özkaraaslan’ın Grup Başkan Vekilliği’ne devam etmesi kararlaştırıldı.

01 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR