Ünlü, İzmit Belediyesi’nin kanuna aykırı olarak ruhsat verdiğini iddia etti

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, dün yazılı bir açıklama yaparak, İzmit Belediyesi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Ünlü, belediyenin kanuna ayk...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, dün yazılı bir açıklama yaparak, İzmit Belediyesi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Ünlü, belediyenin kanuna aykırı yerlere ruhsat verdiğini iddia ederek, yetkilileri göreve davet etti.

MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, dün yazılı bir açıklama yaparak, İzmit Belediyesi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Ünlü, yazılı açıklamasında Akçakoca Kalıcı Konutları civarında Asri Mezarlığın 20 metre yakındaki bir büfeye alkollü içecek satma ruhsatı verildiğini, ayrıca Ayazma Mahallesi Bayındırlık D isimli işyeri içindeki kanuna aykırı olarak yapılanmış kız yurduna yine kanuna aykırı olarak ruhsat verildiğini iddia ederek, yetkilileri göreve davet etti.

KAÇAK YURDA RUHSAT
Ünlü açıklamasında şunları kaydetti “MHP İzmit İlçe Teşkilatı olarak, İzmit Belediye Başkanı’na soruyoruz: Akçakoca Kalıcı Konutları mevkiinde Asri Mezarlığın 20 metre yanındaki büfeye alkollü içecek satma ruhsatı nasıl veriliyor. Bu ruhsatı hangi yandaş, nasıl alabiliyor? Ayazma Mahallesi, Bayındırlık D kodlu iş merkezinde 2 ayrı kız yurdu bulunmaktadır. İş merkezinin giriş katında bulunan 38 No’lu Bil Kız Yurdu’nun Yurtlar Kanunu’na ve pasaj için geçerli kurallara aykırı olduğu halde bu ruhsatlar nasıl, kimin tarafından verilmektedir?

TUTANAK TUTULMUŞ
Bahse konu olan büfenin gece 02.30’a kadar açık olduğu ve alkol satışı yaptığı tespit edilmiş, yurt öğrencilerinden gelen şikâyetler doğrultusunda tutanak tutulmuştur. İzmit Belediyesi Ruhsat İşleri Daire Başkanlığı’na şikâyet dilekçesi verildiği halde hiçbir işlem yapılmamıştır. MHP İzmit İlçe Başkanlığı olarak ilgilileri göreve davet ediyor ve bu yanlış uygulamanın derhal düzeltilmesini istiyoruz. Belediye Başkanımızı göreve davet ediyoruz.”

15 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR