Aydın: Karşımızdaki doğru anlamalı ve dinlemeliyiz

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde lisans ve sonrasında Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayan K...

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde lisans ve sonrasında Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlayan Kübra Aydın, Kocabayramlar Kültür Platformu’nun üçüncü konuşmacısı oldu. Aydın,  “Etkili  İletişim ve  Önyargı” konusunda  bilgi verdi. Kandıra Çakırcaali Divanı, Kocabayramlar Camii önündeki köy meydanında konuşan Kübra Aydın, ““İletişim, insanı hayata bağlayan yegane şeydir. Kişilerin duygu ve düşüncelerini birbirlerine aktarmasına ve birbirlerini anlamalarına iletişim denir. 

 

KENDİNİ TANIMAK

Etkili iletişim kurmak için kendini tanımak, açık olmak, etkin dinlemek, karşımızdakinin yerine kendimizi koymak, önyargısız olmak, özgüven sahibi olmak ve hitabet sanatını bilmek gerekmektedir. İnsanlar anlattıklarının % 80’nini beden dilleri ile anlatırlar. Beden dili ile çok daha etkili iletişim kurmuş oluruz. İletişim esnasında, emir vermek, ukala konuşmak, karakter yargılamak, lakap takmak, önemsizleştirmek, yargılamak, suçlamak ve nutuk çekmekten de kaçınmalıyız” dedi.

 

HEDİYELER VERİLDİ

Kübra Aydın’ın soruları da cevapladığı toplantıda Kocaeli Üniversitesi, Ali Rıza Veziroğlu Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümünü kazanan Ahmet Furkan Baykara’ya Recep Aydın,  Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Teknolojisi Bölümünü kazanan Erdi Bayram’a Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü 3.sınıf öğrencisi Melike Sözer ve Yalova  Üniversitesi, İktisadi ve İdari  Bilimler Fakültesi, İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümünü kazanan Zeynep Gökçen Okyar’a da, Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş.’de ustabaşı olarak çalışan İlker Altınten tarafından hediyeler takdim edildi. Kocabayramlar Köyü sakinlerinin eş ve çocuklarıyla birlikte konuya ilgi gösterdiği toplantıda bayramlık ikramlar da yapıldı.

16 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR