Kartepe Artvinliler Derneği açıldı

Kartepe Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kartepe İstasyon Mahallesi mevkiinde hizmete girdi. Açılışa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ze...

Kartepe Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kartepe İstasyon Mahallesi mevkiinde hizmete girdi. Açılışa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Zafer Arat, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“KÜLTÜRLERİN YAŞATILMASI ÖNEMLİ”

Kartepe Artvinliler Dernek Başkanı Mevlüt Ağra, tüm Artvinli hemşerileri bir araya getirerek kaynaştırmak amacıyla faaliyetler yapacaklarının altını çizdi. Zekeriya Özak ise dernekleşmenin önemine değinerek kültürlerin yaşatılmasının önemli olduğunu, geleceğimize katkı sağlayacağını vurguladı.

 

“KÜLTÜRLERİN TOPLAMI ZENGİNLİK İFADESİ”

Zekeriya Özak, “Bu derneklerimizi yarınlara taşımak, geliştirmek için elimizden geleni hep birlikte yapmalıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak biz bütün yöresel kültürleri kimliğine, etnik yapısını bakmaksızın destekliyoruz. Birbirimizi sevmemiz kentimize bir zenginlik katıyor. Her yörenin kendine ait bir kültürü var, kültürlerin toplamı bir zenginlik ifadesidir” dedi.

29 Şubat 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR