Meslekte Birlik Grubu adına Kemal Demir adaylığını açıkladı

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan 21’inci olağan genel kurulu öncesi Meslekte Bir...

BÜYÜT

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan 21’inci olağan genel kurulu öncesi Meslekte Birlik Grubu adına Kemal Demir adaylığını koyacağını açıkladı

200 üyesi olan Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği Başkan Yardımcısı Kemal Demir, Haziran ayında yapılacak olan KSMMMO seçimlerinde Meslekte Birlik Grubu’nun başkan adayı olduğunu açıkladı. Demir, Cumartesi günü yapacağı basın toplantısı ile yönetim kurulunu da açıklayacağını dile getirerek “Biz, mesleki etik ve ahlak ilkelerine önem veren bir yapı için yola çıktık “ diye konuştu.

DAR OLDUN BENİM
OLSUN MANTIĞI VAR
Meslektaşlarının sorunlarını çok iyi bildiklerini kaydeden Demir, meslekte haksız rekabet, angaryalar, tahsilat sorunu ve mesleki eğitim noksanlığı bulunduğunu dile getirerek seçilmeleri haline bu sorunların giderilmesini sağlayacaklarını söyledi. “Üyelere ceza değil eğitim, ilgi ve ziyaretlerle sahip çıkacağız” diyen Demir, şu anda “Hep ben yöneteyim, dar olsun benim olsun mantığı var. Son 15 yıldır aynı ekip yönetimde. Bin 325 üyelik odayı hep 7 kişi yönetiyor. Babadan oğla geçen bir yapı hakim. Son 23 yıldır Ender Şenol başkanlık yaptı. Oda kurulmadan önce de derneğin başkanıydı” dedi.

SERTİFİKALARDA
2 KUŞAKTIR AYNI İMZA
İşyeri ruhsatını 1992 yılında aldığında Ender Şenol imzası bulunduğunu ve stajyerlerinin aldığı ruhsatta da Şenol’un imzasının bulunduğunu kaydeden Demir, “2 kuşaktır sertifikalarda aynı imza var” dedi. Demir, bölgelerin yetkili kurullarda adaletli temsilini sağlamak için, yeni büro açan meslek mensupları ve stajyerlerin sorunlarıyla öncelikle ilgilenmek için, kayıtlı üyenin yüzde 40’nı oluşturan ve odayla irtibatı aidat ödeme düzeyinde kalan, bağımlı meslek mensuplarının yetkili kurullarda temsili için, oda faaliyetlerine aktif katılımını ve sorunlarının takibini sağlamak için, odaya sunulan her türlü sosyal ve ticari imkanlardan üyelerin şeffaf ve eşit yararlandırılması için, oda alt yapısını meslek mensubunun hizmetine sunmak için aday olduğunu söyledi.

HİÇ BİR SİYASİ İDEOLOJİNİN
ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ
Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını da dile getiren Demir, odanın siyasi ve ideolojik propaganda ve şahsi çekişme yeri olarak kullanılmayacağını ifade ederek mesleği önceleyen, yönetim makamlarını iş olarak değil hizmet olarak gören ve takım ruhuyla çalışıp bayrağı gönüllü devir etmekten onur duyan bir anlayışı hayata geçirmek için oda yönetimine misyon olarak talip olduklarını belirtti. Kemal Demir’in yönetim kurulunda olması muhtemel isimlerden bazıları ise KSMMMO’nun Derince Temsilcisi Hasan Malo, Remzi Eşsiz ve Hayrettin Ünlü. Grup Başkanı Demir, 1 Haziran’da Muhasebeciler Odası yanında İzmit Belediyesine ait kiralık binada Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin açılışını yapacaklarını da sözlerine ekledi.


4 GRUP YARIŞACAK
Mevcut Başkan Ender Şenol’un 21’nci kez adaylığını koyduğu seçimlere Aktif Mali Müşavirler Grubu’nun yanı sıra, Gebzeli muhasebeci Taner Öner’in başını çektiği Kocaeli Değişim Grubu, halen KSMMMO yönetim Kurulu Üyeliği devam eden Remzi Özcan’ın başını çektiği Sevgi Grubu ve Kemal Demir’in başkan adayı olduğu Meslekte Birlik Grubu yarışacak.

21 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR