Şemsettin Ceyhan’a sevgi seli

Ceyhan, parti binasında basın açıklaması yaptı. Açıklamada Ceyhan partililer tarafından sevgi seline uğradı   Haberin fotoğrafları için buraya tıkl...

Ceyhan, parti binasında basın açıklaması yaptı. Açıklamada Ceyhan partililer tarafından sevgi seline uğradı

 

Haberin fotoğrafları için buraya tıklayın

 

AKP Teşkilatı’nın 7 Şubat’ta yapılacak olan il kongresinde 6 il başkan adayı arasından seçilerek tek aday olarak gösterilen Şemsettin Ceyhan, parti binasında basın toplantısı düzenledi. AKP Genel Merkezi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yapılan görüşmenin ardından Ceyhan’ın tek aday olarak gösterildiği ilan edildi. Yapılan görüşme sonrasında Ceyhan’ın ilan edilmesiyle AKP’de yeni bir dönem başladı.

 

TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Cuma namazı sonrasında AKP İl binasında tebrikleri kabul eden Şemsettin Ceyhan’a partililer büyük ilgi gösterdi. İl başkanlığı odasında tebrikleri kabul eden Ceyhan, alkışlar arasında toplantı salonuna girdi. Ceyhan’ın hemen ardından AKP İl Başkanı Mahmut Civelek toplantı salona girdi. Partililerin büyük ilgi gösterdiği basın toplantısına belediye başkanlarının yanı sıra ilçe başkanları da katıldı. İl başkan adaylarından Adem Koç, Zihni Yılmaz, İsmail Araç'ın açıklamaya katılmaması dikkat çekti.

 

“DİĞER PARTİLERE ÖRNEK OLACAK”

Mahmut Civelek’in yeni il başkanımızı alkışlayalım demesiyle alkış furyası koptu. Civelek, “Ben bunu gidiyorum diye değil Ceyhan geliyor diye yorumluyorum. Yarınlar yakından çabuk geldi. İl başkanlığını devralmamdan bu yana 4 yıl geçti. Son günlere doğru geliyoruz. Bu sürece girdiğimizde 6 arkadaşımızla yola çıktık. Diğer siyasi partilere örnek olacak çalışma oldu. Dün akşam 4 arkadaşımızla Başbakanımızın önüne çıktık. Kongreye davet ettik. Kendisi sizlere selam yolladı” dedi.

 

“CEYHAN’A SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Bütün adaylarla Başbakanımız görüştü diyen Mahmut Civelek, “Başbakanımız daha sonra hepimizi aldı. Kendisi adayımızı açıkladı. Bundan sonra Şemsettin Ceyhan’a sahip çıkmalıyız. Heyecanlı bir kongre ile il başkanı olarak ilan etmeliyiz. Bunun için de çok çalışmalıyız. Kongreye bir hafta kalmıştır. 31 Ocak’ta 20 dönüm araziye orman kurulacaktır. Buranın isimi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ismi olacaktır” açıklamasında bulundu.

 

“BU DAVADA ÇOK ŞEY VAR”

2015 genel seçimlerinde hedeflenen milletvekili sayısına ulaşmayı dileyen Civelek konuşması sonrasında İl Başkan Adayı Şemsettin Ceyhan’a söz verildi. Ceyhan, “Güzel bir toplulukta siyaset yapmak nasip oldu. Ak Parti bir davadır. Bu davanın içerisinde çok şey vardır. Bu dava içerisinde Hz. Musa’nın yanında olmak vardır” ifadelerini kullandı.

 

“PARTİNİN YÜKSELME KANALLARI AÇIK”

2001 yılında siyasete girdiğini söyleyen Şemsettin Ceyhan, “O zamandan bu zamana kadar görev yaptık. Bu süre içerisinde 13 yılımızı harcadık. Bir çok arkadaşlarımızla temasımız olmuştur. Yeni bir sürecin içerisine girdik. Kocaeli teşkilatında görev yapmak şanstır. Her gelen Kocaeli’nin örnek olduğunu söylemektedir. Bu partide gençlerin önü açıktır. Partimizde yükselme kanalları açıktır” açıklamasında bulundu. 

 

ADAYLARA TEŞEKKÜR ETTİ

İl Başkan adayı Ceyhan, “Genel başkanımızla 6 arkadaşımızla birlikte görüştük. Yaklaşık bir aydır mücadele içerisinde yer aldık. Seviyeli ve onurlu mücadele olmuştur. Bu birlikte ve beraberlikten dolayı bütün aday arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İl başkanımızla 4 yıldır birlikte çalışıyoruz. Bu teşkilat bu duruma geldiyse Civelek ile olmuştur. Siyasi büyüklerimize teşekkür ediyorum. Önümüzde hedef 7 Şubat’ta kongre yapacağız” dedi.

 

“HEDEF YÜZDE 58”

Aday olacak kişi birkaç kişiyi değiştirerek kongreye gidecektir diyen Ceyhan, “İl başkanımız bizlere öyle söyledi. Başbakanımız ile görüşmemiz sonrasında Cumhurbaşkanlığı’nda elde edilen yüzde 58.5 hedefini söylerken bu hedefe ulaşabilir misiniz? diye sordu. Biz de ulaşabileceğimizi söyledik. Kocaeli birlik içerisinde Ankara’ya mühür vurulacaktır” açıklamasında bulundu. Civelek, “Hedefimiz yüzde 58.5 olarak belirlenmiştir. Bunu başaracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Basın açıklaması sonrasında partililer il binası önde toplu fotoğraf çektirdiler. 

 

ŞEMSETTİN CEYHAN KİMDİR?

1976 yılında Gölcük’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gölcük’te tamamlandı. Askerlik vazifesini 1997 – 1998 yılları arasında Kıbrıs- Magosa’da yaptı. 1998 - 2001 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne dikey geçiş yaparak 3 yılda tamamladı. Orta derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İş adamı olan Ceyhan Pusula Gençlik ve Düşünce Derneği yönetim kurulu üyesi, Ayışığı Derneği ve Kocaelispor kulübü üyeliği bulunuyor. Aralık 2001 Yılında AK Parti Kocaeli Kurucu İl Gençlik Kolları Başkanı olarak siyasete girdi. Bu tarihten itibaren Gençlik Kollarının Kocaeli’deki teşkilat yapılanmasını kısa sürede tamamladı. 2004 yılında yapılan AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresinde seçilmiş İl Gençlik Kolları Başkanı olarak göreve devam etti. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde eski Saraybahçe belediyesi meclis üyeliğine seçildi. 2006 yılının Nisan ayında yapılan AK Parti 2. Olağan İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bu nedenle parti prensipleri gereği meclis üyeliği görevinden istifa etti. 2007 yılı sonlarında Zeki Aygün’ün Kocaeli İl Başkanı olarak atanması sonrası Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak Yürütme Kuruluna katıldı. 2009 yerel seçimleri ve 2010 referandum seçimlerinde İl Seçim İşleri Başkanı olarak Kocaeli’nin seçim takvimini yönetti. 2001 yılından 2011 yılına kadar kesintisiz il yönetiminde görev aldı. 2011 yılında yapılan genel seçimler öncesinde milletvekili aday adayı olurken, yapılan ön seçimde ikinci sırada yer almasıyla dikkat çekti. Milletvekili listesinde kendisine yer bulamayan Ceyhan, İl Başkanı Mahmut Civelek başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunda yeniden görev aldı. Serkan BORLAK – Hilal GÜDÜCÜ

30 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

İzmitli - KOCAELİYİ EVLATLARI YÖNETMELİ;Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar.Her pati bunu benimsemeli..

Yanıtla . 0Beğen 30 Ocak 15:02
02

İzmitli - KOCAELİYİ EVLATLARI YÖNETMELİ;Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar.Her pati bunu benimsemeli..

Yanıtla . 0Beğen 30 Ocak 15:02
01

derinceli - Ak partim bunu haketmedi. başbakanım yanlış bilgilendirildi. vebali fikri ışık tadır. kocaeli muhafazakar oyların yoğun olduğu konyadan sonra 2.bölgedir.

civelek için yanlış karar verdik diyen kurucu abilerim, civelek ceyhanın yanında zemzemle yıkanmış kadar ak olduğunu sizler biliyorsunuz. birlik beraberliğe ençok ihtiyacımız olduğu bu seçimde ceyhan Akpartime ne kazandırır ne kaybettirir sadece empati kurun,

Saadet partisi Fatih Erbakanı bağımsızaday gösterirse fikri ışığı 4.sıraya koyun başbakanım sonucuna katlansın

Yanıtla . 0Beğen 30 Ocak 15:02
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR