Kanko: Türkiye topal yürüyor

7 Haziran’da yapılacak genel seçim öncesinde CHP’den milletvekili aday adayı olan isimlerin ilçe örgütlerine yaptığı tanışma ziyaretleri devam ediyor...

BÜYÜT

7 Haziran’da yapılacak genel seçim öncesinde CHP’den milletvekili aday adayı olan isimlerin ilçe örgütlerine yaptığı tanışma ziyaretleri devam ediyor. Önceki akşam Gebze İlçe Başkanı Yakup Yıldız ve yönetimi ile bir araya gelen Prof. Dr. Muhip Kanko, Kadri Veziroğlu, Semra Başlak, Sadettin Acar, Fahri Örengül, Saide Arslan ve Gülbeyaz Türkoğlu, kendilerini tanıttı, neden aday olduklarını anlattılar.

 

“İKTİDARIMIZ KAÇINILMAZ”

Aday adayı tanıtım toplantısından önce konuşan ilçe başkanı Yıldız, 7 Haziran’daki seçimin çok kritik bir genel seçim olacağını belirterek CHP’nin bu seçimde iktidar olmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Yılmaz, “Türkiye’nin kurtuluşu için bu seçim çok önemli. Aday adaylarımız çok değerli. Hepsine eşit mesafedeyiz” dedi.

 

KANKO: TÜRKİYE TOPAL

Gebze örgütündeki tanıtım toplantısında konuşan Prof. Dr. Muhip Kanko, Türkiye’nin son 10 yıldır topal yürüdüğünü söyledi. Kanko, “Bir insanın ayak damarında problem varsa bu bütün bedeni etkiler. Bir süre sonra o damar sorun olur ve o adam yürüyemez hale gelir. Ya ameliyat yapacaksınız ya da o ayağı keseceksiniz. Türkiye şimdi bu durumda. Türkiye büyüyemiyor, topal. Ameliyat da yapılmıyor. Kangren olan bu ayağı kesmek lazım. Türkiye artık AKP’den kurtulmalıdır. Tek alternatif CHP’dir” dedi.

 

“BU SEÇİM SON ÇIKIŞTIR”

Ülkenin kurtuluşunun CHP iktidarıyla gerçekleşeceğini söyleyin Kanko, sözlerine şöyle sürdürdü: “Bu seçim o son çıkıştır. AKP’nin son 10 yıldır ülke üzerinde yarattığı kaos ve buhran ülkenin geleceğini karanlığa doğru götürmüştür. Tek kurtuluş CHP’nin iktidarıdır. Ülkenin düzlüğe çıkışının çaresidir. Türkiye ve halkımızın refahı için parti olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz ve el birliğiyle partimizi iktidara taşımalıyız.”

 

“ÜLKE ÇİN’E DÖNDÜ”

AKP’nin Türkiye’yi ucuzlattığını söyleyen Kanko, “AKP iktidara gelirken Türkiye’yi Çin’e dönüştüreceklerini söylemişti. Buradaki amaç çok üretmek ve istidam yaratmaktı. Ancak bunun tam tersini yaptılar. Ülkeyi Çin’e çevirerek insan yaşamını ucuzlattılar. 10 yıl önce 400 bin kişi aç yatarken bugün her gece 2 milyon insanımız aç yatıyor. Türkiye en güçlü 20 ülke arasında görünüyor, fakat gelir dağılımı ve adaletsiz paylaşımda üçüncü dünya ülkeleri arasında. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu ülke bu sıkıntı ve sorunları hak etmiyor. Bu ülkeyi kurtarmalıyız” şeklinde konuştu.

 

UMUDUMUZ VAR

Ülke yönetmenin ciddi bir iş olduğunun altını çizen Kanko, bu ülkeyi en iyi yönetecek liderin de Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi. Kanko, partililere seslenerek, “Bu ülkeyi yönetmek için umudumuz vardır. Bu umudu CHP iktidarıyla yeşerterek ilerletelim” diye konuştu.

12 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR