Ford Otosan ihracat cirosunu yüzde 45 artırdı

Ford Otosan'ın temmuz sonunda geçen yılın aynı dönemine göre ihracat cirosunu yüzde 45 artırarak 2 milyar 180 milyon dolara ulaştığı bildirildi.Ford O...

BÜYÜT

Ford Otosan'ın temmuz sonunda geçen yılın aynı dönemine göre ihracat cirosunu yüzde 45 artırarak 2 milyar 180 milyon dolara ulaştığı bildirildi.
Ford Otosan'dan yapılan yazılı açıklamada, Ford Otosan'ın 2011 yılının ilk yarısını otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu olarak geride bıraktığı belirtildi.
Açıklamada, 2011 yılı ilk 6 ayında elde ettiği ihracat geliri ile Türkiye otomotiv sektörünün lider ihracatçısı olan Ford Otosan'ın temmuz sonunda geçen yılın aynı dönemine göre ihracat cirosunu yüzde 45 artırarak 2 milyar 180 milyon dolara ulaştığı ifade edildi.

Haziran ayı itibariyle 3'üncü vardiyayı başlatan Ford Otosan'ın, temmuz ayında 24 bin 602 adet araç ihraç ederek 395 milyon dolarlık rekor ihracata imza attığı bildirilen açıklamada, temmuz sonu itibarı ile ihracatın 134 bin 892 adede ulaştığına dikkati çekildi. Ford Cargo, Transit ve Transit Connect araç ihracatını beş kıtaya gerçekleştiren Ford Otosan'ın Temmuz ayında son olarak Newyork?a Transit Connect Taksi ihracatını gerçekleştirerek Türkiye?nin gururu olduğu belirtildi.

Ford Otosan'ın, araç ihracatında sağladığı artışın yanı sıra Almanya, İngiltere, Romanya, Brezilya ve ABD gibi önemli pazarlara yaptığı yedek parça ihracatını da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 100 artırdığı ifade edildi.
Açıklamada, Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay'ın şu görüşlerine yer verildi:

''Ford Otosan olarak yılın ilk 6 ayında ihracat geliri açısından sektörümüzün lider kuruluşu olduk. Temmuz ayında kendi aylık ihracat rekorumuzu kırarak başarımızı artırarak sürdürdük. Avrupa pazarında binek otomobilde yaşanan durgunluğun aksine ticari araçlarda öngördüğümüz bir hareketlilik söz konusu. Haziran ayında devreye aldığımız üçüncü vardiya sayesinde maksimum kapasite kullanımına ulaştık, artan ihraç pazar payı ve yeni pazarlarda oluşan ek talep artışlarına hızla cevap vererek temmuz ayında rekor ihracat yapan şirket olduk. Katma değeri yüksek ürünlerimiz ve ?Net İhracatçı? kimliğimizle otomotiv sektörüne bugün liderlik ederken, yarın ihracatımızı daha da artırabilmek amacıyla 1 milyar doları aşan yatırımlarımıza büyük bir hızla devam ediyoruz.''

08 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR