Rektör Hülagü’den öğrencilere nasihat

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin, 2015-2016 öğretim yılı dönem 1 öğrencileri için düzenlediği ‘Tanışma ve Uyum Programı’ önceki gün Tıp Fakülte...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin, 2015-2016 öğretim yılı dönem 1 öğrencileri için düzenlediği ‘Tanışma ve Uyum Programı’ önceki gün Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Salon Anadolu'da gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Dilek Bayramgürler ile Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.


“ZORLU BİR EĞİTİM”

Açılış konuşmasında, hekimliğin dünyanın en eski ve onurlu mesleği olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hülagü, “Tıp Eğitimi, ölene kadar devam eden zorlu bir eğitim. Hekimlik mesleği, usta-çırak ilişkisi ile anlam kazanıyor, bu sebeple sizlere bu zorlu eğitimi veren hocalarınıza, bu meslekte sizden daha tecrübeli olan ablalarınıza ve ağabeylerinize saygılı olun, onların öğütlerine kulak verin. Bu meslekte başarılı olabilmek için çağdaş bilim ve teknolojiyi yakından takip edebilmeniz önem arz ediyor” dedi.

 

“SİZLERE HEKİMLİĞİN SIRLARINI ÖĞRETECEĞİZ”

Ardından söz alan Dekan Prof. Dr. Utkan, “Tıp Fakültemiz, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından 2018 yılına kadar akredite edilmiştir. Yani üniversitemizde Tıp Eğitimi yüksek standartlara sahiptir. Bölgenin en önemli uygulamalı tıp merkezi olan Araştırma ve Uygulama Hastanemizin, fakültemiz ile bir arada olması da güçlü yönlerimizden bir tanesidir. Sizlere hekimlik mesleğinin yüceliğini ve sırlarını öğreteceğiz. Sizlerin iyi birer hekim olmanız için çaba göstereceğiz” ifadesinde bulundu.

15 Eylül 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR