CHP'li vekil Akar: AKP'den bu kente yağmurlu havada su yok!

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, ilimizin AKP iktidarı ile yatırım fakiri haline geldiğini, iktidarın son olarak kentin suyuna göz d...

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, ilimizin AKP iktidarı ile yatırım fakiri haline geldiğini, iktidarın son olarak kentin suyuna göz diktiğini belirtti. Şehrin yöneticilerinin İstanbul için seferber olduklarını dile getiren Akar, yaptığı hatırlatmada ise Kocaeli’nin İstanbul’dan sonra Türkiye’de en fazla nüfus yoğunluğuna sahip olan il olduğunun altını çizdi.

 

SEFER OLMUŞ DURUMDALAR

Kentin her yıl Bayburt ili kadar göç aldığını dile getiren Akar, “Hastanelere, okullara, yollara, yeni su kaynaklarına ihtiyacımız var. Ancak kamu yatırımları bakımından Kocaeli devlet ve yerel yönetim tarafından öteleniyor. Kocaeli’nin su sorunu var. Fakat AKP’li belediyelerimiz yanlış bir kararla bu şehir için değil İstanbul için seferber olmuş durumdalar” dedi.

 

“NAMAZGAH’LA ÖVÜNÜYORLAR”

Kocaeli’de her yaz su sorununun gündeme geldiğini belirten Akar, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Yaz aylarında çiftçimizin can damarı olan su sorununun ortadan kaldırılması için Kartepe, Derince Karagöllü, Körfez ve Gebze ilçelerinde yapılması planlanan 4 adet gölet İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin talebi üzerine DSİ’nin yatırım planından çıkarıldı. Kentimize gölet müjdesi verenler yapılan Namazgah Göleti’ni başarı sayıyor.”

 

“İSTANBUL’A TESLİM EDİLMİŞ”

Sungurlu Barajı ile Kocaeli’deki köylünün ve çiftçinin suyuna, toprağına göz diktiğini dile getiren Akar, “Baraj için yaptıkları talanın bilgilendirmesini yapıyorlar. Proje dahilinde Kandıra’ya bağlı Yağcılar, Avdan, Akçaova, Kabuzcu, Gebeşler Çalca, Selametli ve Teksen bölgelerinde 12 bin 170 dönüm için talan kararı verilmiş. Projenin hayata geçirilmesi ile vatandaşlar evlerine bir tek çivi bile çakamıyorlar ve bu konuda ceza uygulanıyor. Ceza yetkisi de İstanbul yönetiminde. Bu durum Kocaeli’nin İstanbul’a teslim edildiğini gösteriyor” diye konuştu.

 

2016 YILI YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Barajın ihale ve yapım çalışmalarının 2016 yılı yatırım programına alındığını dile getiren milletvekili Haydar Akar, şöyle konuştu: “Hak sahiplerine yeni yerler gösterilerek mağduriyetin önleneceği söyleniyor. Konuyu 2 yıl önce Meclis’te gündeme getirdim. Maalesef AKP milletvekilleri vatandaşın hakkını savunmuyor. Ancak konunun takipçisi olarak halkımızın menfaatini savunacağız.”

03 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR