Kocaeli Sanayi Odası’ndan Çanakkale turu

Çanakkale Savaşlarının 100’üncü yıldönümü nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)’nun daveti üzerine Kocaeli Sanayi Odası (KSO)’nun meclis...

BÜYÜT

Çanakkale Savaşlarının 100’üncü yıldönümü nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)’nun daveti üzerine Kocaeli Sanayi Odası (KSO)’nun meclis üyeleri ve meslek komitesi başkanları ile oda çalışanlarından oluşan toplam 65 kişilik grup bölgeyi kapsayan ziyaret gerçekleştirdiler. Programın ilk gününde Anadolu Sağlık Vakfı Direktörü Necmettin Özçelik ve bölgenin en deneyimli rehberi Kenan Çelik’in ayrıntılı anlatımlarıyla, Çanakkale Savaşlarının yönetim alanı olan Bigalı Köyü ve Şehitlikler ziyaret edildi.


ŞEHİTLİĞE ÇELENK BIRAKILDI

Çanakkale Şehitliği’nde düzenlenen törende Avustralya Başkonsolosu Nicholas Sergi ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Çanakkale savaşlarının öneminden söz ederek birlikte anıta çelenk koydular. Akşam saatlerine kadar süren gezi sonrası KSO kafilesi Çanakkale Kolin Otel’de konakladılar. Çanakkale gezisinin ikinci gününde, KSO kafilesi ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Meclis Başkanı Osman Okyay tarafından karşılandılar.


PİRİ REİS MÜZESİ GEZİLDİ

ÇTSO’da yapılan toplantıda, KSO Başkanı Zeytinoğlu, Kocaeli sanayisi hakkında bilgi aktarımında bulunarak Çanakkale Savaşlarının öneminden bahsetti. ÇTSO Meclis Başkanı Okyay, bölgelerinin kültürel ve ekonomik durumları hakkında bilgi verdi. Ve Çanakkale tanıtım filmi izlendi. Buradaki toplantı sonrası Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası binası altında buluna Piri Reis Müzesi gezildi. 

26 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR