Esnaf Pazartesi Başvuruda Bulunabilecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, doğal afetlerden zarar görenlerin, destek kredisinden yararlanmak için pazartesi günü başvurabileceğini...

BÜYÜT

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, doğal afetlerden zarar görenlerin, destek kredisinden yararlanmak için pazartesi günü başvurabileceğini açıklayarak, "Bu yıl içerisinde afetlerden zarar görenler de yararlanacak" dedi.
 
Ergün, Mecliste gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede her yıl deprem, sel gibi doğal afetlerden zarar gören vatandaşların olduğunu söyledi.
 
KOSGEB vasıtasıyla; zarar gören vatandaşlar, esnaf ve sanatkarlar ile küçük ve orta boy işletmelere bu zararlarının telafisi ve işyerlerini yeniden kurabilmeleri için kredi verilmesi imkanlarını değerlendirdiklerini ifade eden Ergün, şöyle konuştu:
 
"Bu dönemde de Kütahya bölgesindeki depremden zarar gören esnaf ve sanatkarımız oldu, selden değişik bölgelerde zarar gören KOBİ'ler oldu. Kendilerine böyle bir imkan tanıdık. Sayısı ne kadar olur şu anda bilemiyorum ama bine yakın işletme olabilir. Öyle bir tablo çıkacağını tahmin ediyoruz. Zarar gördüğünü belgeleyenler bizden bu desteği alabilecekler. Bu, 100 bin TL'ye kadar bir kredi desteğidir, faizsiz bir destektir. Belirli bir süresi ödemesiz olan, geri kalanda da makul taksitlerle ödenebilecek bir destek. Bu her yıl yaptığımız bir şey olduğu için, yıl içinde toparlanan, bu zarar görmüş esnaf ve sanatkar ile KOBİ'lerin bu destekten yararlanmalarına imkan sağlamak istedik.
 
Pazartesi günü itibariyle başvurular yapılabilecek. Yıl sonuna kadar bu destekten zarar gören bine yakın işletme yararlanacak."
 
Kredi desteğinden Rize, Antalya ve Kütahya illeri ile bu yıl içerisinde afetlerden zarar gören illerin de yararlanacağını ifade eden Ergün, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca afete uğradığı belgelenen işletmelerin bu kredi desteğinden yararlanacaklarını söyledi.

15 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR