"Alt geçit varken üst geçit niye?"

İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Türkkan, “Vatandaşların alt geçit varken üst geçidi kullanacağına inanıyor musunuz?” di...

İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Türkkan, “Vatandaşların alt geçit varken üst geçidi kullanacağına inanıyor musunuz?” diye sordu.

 

Kocaeli’nin Körfez ilçesine bağlı Hereke’nin girişine bir üst geçit yapılıyor. Ancak bu üst geçit Karadeniz fıkralarını aratmıyor. Çünkü üst geçidin yapıldığı noktada yıllardır kullanılan bir alt geçit var. Vatandaşlar bu alt geçidi rahatlıkla kullanabiliyor. Hal böyleyken bir de üst geçit yapılması MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın gözünden kaçmadı. İçişleri Bakanı’na alt geçit varken niye üst geçit yapıyorsunuz diye soran Türkkan, üst geçidi yapan firmayı da öğrenmek istedi. Türkkan ayrıca Efkan Ala’ya alt geçit varken üst geçidin kullanılacağını düşünüyor musunuz? diye sordu. Türkkan’ın yanıt beklediği sorular şöyle:

1-D-100 karayolu Hereke kavşağı girişine yaya üst geçidi yapılmasının gerekçesi nedir?

2- Aynı noktada bir alt geçit varken üst geçit neye istinaden yapılmaktadır?

3- Bu üst geçit özel bir firma tarafından mı yapılmaktadır? Eğer özel bir firma yapıyorsa üst geçit yapma işlemini ihale yoluyla mı kazanmıştır?

4-Bu üst geçit için devlet bütçesinden ne kadar para çıkacaktır?

5-Üst geçit tamamlandıktan sonra alt geçit varken, vatandaşların onlarca merdiven çıkarak karşıya üst geçidi kullanarak geçeceğine inanıyor musunuz?

6-Türkiye ve Kocaeli genelinde alt geçit bulunan başka noktalara da alt geçit yapılacak mıdır?

20 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ali cingöz - bilmeden konuş lütfü bey oraya üst gecıt yapılması tam isabet

Yanıtla . 0Beğen 20 Kasım 10:43
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR