Doğan’ı yağmur da durduramadı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahallelerdeki incelemelerini kötü hava şartlarına rağmen sürdürüyor.Doğan, yağışlı havaya rağmen Alikahya Fe...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahallelerdeki incelemelerini kötü hava şartlarına rağmen sürdürüyor.

Doğan, yağışlı havaya rağmen Alikahya Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Belediye Başkan Yardımcıları Murat Demir, Mehmet Öztürk, Meclis Üyeleri İbrahim Kılıç, İsmail Gün, Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, Yapı Kontrol Birim Sorumlusu Ahmet Sipahi,  İnşaat Amiri İsmail Ay, Fen İşleri Garaj Amiri Erkan Kardaş, İnşaat Uygulama Birim Sorumlusu Turan Durak, Temizlik İşleri Amiri Yüksel Çakır, Park ve Bahçeler Birim Sorumlusu Hakan Yıldız ile birlikte adım atmadık yer bırakmadı. Başkan Doğan’ın belediye kadrolarıyla çıkarma yaptığı geziye mahalle muhtarı Fatma Keskin, Yuvam Akarca Toplu Yapı Kooperatifi 2. Başkanı Ayhan İlhan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
 
BELEDİYE MAHALLELERE TAŞINIYOR
Haftanın 2 gününü iki ayrı mahallede geçirdiğini söyleyen Başkan Doğan” Mahalle muhtarı, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve teknik sorumlularla birlikte, belki de Türkiye’de farklı bir konseptte mahallelerde inceleme gezisi yapıyoruz. Amacımız sorunları yerinde görmek ve bunlara hep beraber kalıcı çözümler üretmektir. Ayrıca bu vesile ile vatandaşlarımızla da buluşuyoruz, onlarla karşılıklı olarak görüş alış verişinde bulunuyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz uygulamanın ne kadar doğru ve sorunların çözüme kavuşturulması için gerekli olduğunu gördük.” Dedi.
 
VATANDAŞ GÖRÜŞÜ ALINACAK
Uzun yıllar meslek edindirme kurs yeri olarak hizmet veren Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Sanat Merkezi’ne yeni işlev kazandıracaklarını ifade eden Başkan Doğan “Emeklilerimizin oturup dinlenebilecekleri bir mekan, hanımlarımızın da içerisinde fitnees salonunun bulunduğu sosyal tesis istekleri var. Bu isteklere cevap niteliğinde Yeni Mahalle’de 7’den 77’ye hizmet veren bir yeri faaliyete geçirmiştik. Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Sanat Merkezi’ni de bu şekilde değerlendirebiliriz. Bu şimdilik bir düşünce. Tabii ki muhtarımızın ve vatandaşlarımızın istekleri bizim için çok önemli. Onların isteğine göre bunu yapacağız. Gerekirse nasıl bir hizmet istendiğini belirlemek için anket bile yapabiliriz. Maksadımız, herkesin görüşünü almak ve en doğrusunu yapmaktır” şeklinde konuştu.
 
GELİN TANIŞ OLALIM
Mahallerde yapılan yol, park ve diğer iyileştirme çalışmaları ile birlikte ilk kez pilot bölge seçilen Yuvam Akarca konutlarında “Çardakta Buluşalım Gelin Tanış Olalım” adlı yeni bir projeyi hayata geçireceklerini de söyleyen Doğan “Bu bölgeye 70 civarında çardak dağıttık ve her ay sonunda çardaklarda buluşacağız. İkramları belediye tarafından yapılacak olan bu ayki buluşmada katılımcılara pasta ikram edeceğiz. Amacımız komşuları bir araya toplayarak sosyal ilişkiyi canlandırmaktır. Millet olarak gücümüzü buradan almaktayız. Bu sosyal gücü korumak için başlattığımız proje çok önemlidir, Çardak projesi toplu yerleşim olan her yerde yaygınlaştırılacak” şeklinde konuştu.
 
YENİ TAKSİ DURAĞI
Akarca’da dekoratif aydınlatma yapılarak bölgenin estetiğinin arttırılacağını belirten Dr. Doğan “Özellikle anayoldan girişte karanlık gözüken köprüler başta olmak üzere her tarafa göze hoş gelecek let aydınlatmalar yapılacak. Ayrıca Fevzi Çakmak Mahallemize uygulamakta olduğumuz model taksi durağı yaparak taksicilerimizi güzel bir mekana kavuşturacağız” dedi.
 
BÜFE HALKIN İHTİYACI
Doğan, mahalle gezisiyle ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahallenin önemli ihtiyaçlarından biri de büfelerdir. Biz göreve gelmeden önce savcılık tarafından 9 büfe için yıkım kararı verilmişti. Bunlardan 5’i yasal zorunluluk nedeniyle yıkıldı. Kalan 4 büfe hakkında da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı var. Onun süresini bekliyoruz. Süresi bitince yıkacağız. Ama bir gerçek de bunlara ihtiyaç var. Bunun için ada yönetimlerine ve muhtarlara yolu açtık. Onlar bize imara uygun yer getirsinler ve biz burayı işleteceğiz desinler istedikleri yere büfe yaptıracağız. Çünkü halkımızın ekmek almak, gazete almak için bu tip yerlere ihtiyacı var.  Büfe konusunda belediye olarak bir şey istemiyoruz, sadece destek vermek istiyoruz. Ayrıca bu bölge için önemli bir projemiz de Yuvamspor’a bir antrenman sahası yapmaktır. Bunula ilgili birlikte çalışma yürüteceğiz.”
 
MUHTARDAN TEŞEKKÜR
Mahallenin sorunlarını yerinde görmek ve bire bir paylaşma şansı buldukları gezinin çok yararlı geçtiğini söyleyen Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Fatma Keskin de “İyiniyetli ve ciddi bir çalışmanın yapılacağından eminim. Çünkü geçmişte bunu yaşadık. Mahallemizin sorunlarını birlikte paylaşıyoruz ve yakın zaman içerisinde çözüm için gerekli adımlar atılacaktır. Ayrıca kamelya projesini çok güzel bulduğumu söylemek istiyorum. Tüm bu çalışmalar ve uygulanacak projeler için Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

12 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR