Akar“Okur’un bir teklifi yok”

        CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze’de üniversite kurulması ile ilgili yaptığı basın açıklamasının ardından verdikleri AKP milletvekil...

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze’de üniversite kurulması ile ilgili yaptığı basın açıklamasının ardından verdikleri AKP milletvekillerinin bu konudaki kanun teklifini geri çektiklerini dile getirmişti. Bunun üzerine AKP’li Mehmet Ali Okur, teklifi geri çektiklerini kabul ettikten sonra, ‘Gebze Teknik Üniversitesi’ne ilişkin teklifin meclise sunulduğunu söylemişti.

 

OKUR’UN BİLGİSİ YOK

Konuyu yeniden gündeme taşıyan Akar, TBMM’ye Gebze’de üniversite kurulmasına ilişkin yeni bir kanun teklifinin sunulmadığını belirterek, “Komisyonlarda AKP Milletvekili Okur’un herhangi bir teklifi bulunmuyor. Okur, TBMM çatısı altında 3 yıldır görev yapıyor ancak kanun teklifleri ve komisyon çalışmalarına ilişkin bilgisi de yok” dedi.

 

MECLİSLERİ KARIŞTIRMIŞ

Okur’un bazı gazetelere teklif verdiği şeklindeki açıklamalarını okuduklarını belirten Akar, “Mehmet Ali Bey, yeni teklif verdiğini ve komisyonda olduğunu söylemişti. Milli Eğitim Komisyonu’ndan yazılı olarak Gebze’de üniversite kurulmasına ilişkin komisyonda bulunan kanun teklifleri istedim. Ancak komisyon gündeminde Okur’un verdim dediği herhangi bir teklif bulunmuyor” dedi.

08 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR