Çeker: Sağlık çalışanları itibarsızlaştırıldı

Başbakan Binali Yıldırım'ın ‘Acil servise kız bakmaya gidiliyor’ sözlerine tepki gösteren Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker; Şube Başka...

Başbakan Binali Yıldırım'ın ‘Acil servise kız bakmaya gidiliyor’ sözlerine tepki gösteren Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker; Şube Başkan Yardımcısı Umut Birol, Denetleme Kurulu Başkanı Erkan Temel, eski Şube Başkanı Erol Kalemer ile birlikte şubede basın açıklaması yaptı.

“GİDİP GÖRDÜKLERİNE İNANMALI”

Ömer Çeker, “Sayın Başbakanımız TBMM’de yaptığı konuşmada ‘Acil servislere bayramda vatandaşlar ne için gidiyorlarmış biliyor musunuz? Kız bakmaya gidiyorlarmış. Artık hastaneler o kadar şirin hale geldi ki vatandaşlar oğullarını, kızlarını evlendirmek için acil servislere gidiyorlar’ demiştir. Sayın Başbakanımızın hastanelerin acil servisleri hakkında duyduklarına değil gidip de gördüklerine inanması daha mantıklı olacaktır” dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

Sözlerini sürdüren Çeker, “TBMM gibi ciddi bir kuruluşun çatısı altında sağlık alanındaki ve hastanelerin acil servislerinde yaşanan sorunların magazinleştirilerek dile getirmesi yakışık kalmamıştır. Yapılan bu açıklama ile hükümet sağlık sektöründe yaşanan sıkıntıların üzerini örtmeye, sorunlardan kaçmaya çalışmaktadır. Yapmış olduğu talihsiz açıklama ile sağlık çalışanlarını vatandaşın gözünde itibarsızlaştırmak istemektedir. Başbakanımızın bu gaf için sağlık çalışanlarından derhal özür dilemelidir” şeklinde konuştu.

“İŞ YÜKÜ KATLANILMAZ HAL ALDI”

Ömer Çeker, “Bugün gelinen noktada hastanelerin acil servislerinde iş yükü katlanılmaz bir hal almıştır. Sadece 9 günlük bayram tatilinde bir ilimizdeki 20 hastanenin acil servislerinde toplam 100 bin hasta muayene edilmesi yoğunluğu anlatmaya yeterlidir. İlimiz Kocaeli’de faaliyet gösteren bir hastanenin acil servisinde bir günde toplam bin 610 hastanın muayenesi yapılmıştır. Bu sayı kış aylarında yaklaşık günlük ortalama bin 700’leri bulmaktadır” açıklamasında bulundu. 

17 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR