BİLİŞİMDE YAZILIM LİSANSLAMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kocaeli’deki Sanayi ve Ticaret Odaları Bilişim Meslek Komitesi üyeleri ile sektör temsilcileri, Microsoft üst düzey yöneticileri ve BSA temsilcisinin...

BÜYÜT

Kocaeli’deki Sanayi ve Ticaret Odaları Bilişim Meslek Komitesi üyeleri ile sektör temsilcileri, Microsoft üst düzey yöneticileri ve BSA temsilcisinin katıldığı toplantıda yazılım lisanslama çalışması ele alındı.
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanvekili Cengiz Erçin, Genel Sekreter Yardımcısı Figen Dilaver, Bilişim Komitesi Başkanı Nurten Çakmak, Gebze Ticaret Odası Bilişim Komitesi Başkanı Özden Turan, Microsoft Türkiye temsilcileri Murat Can Üstünkaya ve Ertuğ Yılmaz, Microsoft Telif Hakları BSA Müdürü Ozan Öncel, Microsoft Yazılım Ürünleri Dağıtıcısı Logosoft’tan Metin Azak, Hulusi Kahraman, Uğur Yılmaz ve Tübider Şube Başkanı Fikret Bulat’ın katıldığı toplantıda bölgemizdeki firmaların kullandığı yazılımların lisanslanması ile ilgili yaşadığı sorunlar detaylı olarak görüşüldü.
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, toplantının açılış konuşmasında Bilişim sektörünün üretim ve hizmetle iç içe olduğunu belirterek; Üretimin her aşamasında bilgisayar ve yazılım var. Odalar olarak yazılım lisanslama konusunda üyelerimizin sorun yaşamasını istemeyiz. Yazılım Lisansları ve telif hakları konusunda Odalarımızın Bilişim Meslek Komiteleri, Meslek Örgütleri ile Microsoft ve BSA işbirliği yaparak sanayici ve ticaret erbabını zorlamadan, büyük cezalarla karşı karşıya bırakmadan çözümler üretmelidir ‘ dedi. Kocaeli Ticaret Odası Başkanvekili Cengiz Erçin’de konuşmasında Microsoft ve BSA yöneticilerine yazılım lisanslama çalışmasından elde edilecek gelirle yazılım devi Microsoft’un bölgeye hangi yatırımları yapacağını sordu.
Bilişim Sektörü Yazılım Lisanslama toplantısında önümüzdeki dönemde yapılacak uygulamaların belirleneceği bir toplantı daha yapılması kararlaştırılarak sonlandırıldı.

17 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR